Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Kobieta śmiertlenie potrącona na pasach

Przez   /   01/09/2020  /   No Comments

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj na ul. Czarnieckiego w Legnicy. 65-letni mężczyzna kierujący pojazdem ciężarowym śmiertelnie potrącił 73-letnią kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj około godz. 12:00 na ul. Czarnieckiego w Legnicy 65-letni kierujący pojazdem ciężarowym marki Iveco potrącił 73-letnią kobietę znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia, pomimo reanimacji kobieta poniosła śmierć na miejscu. Policjanci poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu a wynik wskazał, że mężczyzna jest trzeźwy – została mu pobrana krew do dalszych badań. Pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci apelują o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, zachowanie szczególnej ostrożności oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania. Kierujący powinni przestrzegać ograniczeń prędkości szczególnie w obszarze zabudowanym,. Pamiętajmy, że piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego i przy kontakcie z pojazdem mają nikłe szanse na przeżycie. Nie chronią ich bowiem, ani pasy bezpieczeństwa, ani karoseria samochodu.


Źródło: Policja Legnica

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 54 dni temu dnia 01/09/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 2, 2020 @ 8:17 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

images

Moje trzy grosze. Spóźniony wkurw

Read More →