AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Prezydent Legnicy składa wizytę we francuskim Roanne

Przez   /   27/10/2017  /   No Comments

Na zaproszenie mera francuskiego miasta Roanne, Yves Nicolina, z partnerską wizytą (26-30 października) przebywa tam prezydent Tadeusz Krzakowski wraz z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Ryszardem Kępą. W Roanne obchodzony jest jubileusz 10-lecia partnerstwa obu miast.

Przedstawiciele miast partnerskich odbędą wiele spotkań i rozmów. Na piątek (27 października) mer Roanne Yves Nicolin zaprosił legnickich gości do udziału w tradycyjnym święcie – XV Roańskim Festiwalu Zastawionego Stołu. Udział biorą także francuscy radni miejscy oraz przedstawiciele tamtejszej Polonii z bardzo aktywnego Stowarzyszenia Roanne Pologne.
Gala obchodów jubileuszu partnerstwa odbędzie się w sobotę (28 października) w reprezentacyjnej sali Urzędu Miasta Roanne, w obecności radnych i licznych gości. Szefowie obu samorządów – Yves Nicolin oraz Tadeusz Krzakowski podpiszą deklarację kontynuowania współpracy na dalsze lata.
W dokumencie tym czytamy m.in.: „W X rocznicę nawiązania partnerstwa między Legnicą i Roanne, w imieniu mieszkańców i własnym, wyrażamy zdecydowaną aprobatę dla dalekowzrocznej decyzji, która zapadła w Legnicy i Roanne. Nawiązane w tym czasie przez mieszkańców obu miast kontakty potwierdzają zasadność ich prowadzenia oraz wspierania przez władze samorządowe. Specyfiką tego partnerstwa jest przede wszystkim wymiana kulturalna, socjalna, sportowa, szkolna i turystyczna. Liczne spotkania mieszkańców spowodowały, iż miasta stały się sobie bliższe, a relacje międzyludzkie przyjazne i trwałe.”
Wraz z władzami i mieszkańcami miasta legniccy goście dokonają symbolicznego aktu zaślubin Loary i Kaczawy, wylewając przywiezioną z Kaczawy wodę w nurty Loary.
Przypomnijmy, że legnicka część obchodów jubileuszu 10-lecia partnerstwa odbyła się w ubiegłym roku. Wówczas w Legnicy podpisano deklarację woli przedłużenia partnerstwa na kolejne lata, omawiano formy dalszej współpracy, a w parku miejskim symbolicznie zaślubiono obie nasze rzeki.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 886 dni temu dnia 27/10/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 27, 2017 @ 11:06 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

91146476_3062849087099527_9176549291236261888_n

Prezydent Legnicy chce odroczenia terminu wyborów

Read More →