Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Prezydent Krzakowski wzywa radnych do dialogu

Przez   /   29/12/2017  /   5 Comments

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zwrócił się do Rady Miejskiej w sprawie uchwalenia budżetu miasta na rok 2018. Proponuje odrzucić uprzedzenia, emocje i grę polityczną. Deklaruje gotowość do spotkania i dialogu, by do końca stycznia zażegnać kryzys i uchwalić budżet. Publikujemy list otwarty w tej sprawie. 

List otwarty do radnych Rady Miejskiej Legnicy

“Rada Miejska, stosunkiem głosów 10 „za” do 10 przeciwnych i jednym wstrzymującym się, nie przyjęła uchwały budżetowej na rok 2018. Znaleźliśmy się tym samym w sytuacji wyjątkowo trudnej, w której jednak możliwe jest znalezienie rozwiązania z korzyścią dla miasta i mieszkańców. Uczynię wszystko, co jest w mojej mocy, by Legnica w sposób bezpieczny i stabilny mogła funkcjonować w przyszłym roku, by miała jak najszybciej uchwalony budżet.
Wiele miesięcy pracowaliśmy nad dobrym budżetem, gwarantującym zaspokojenie potrzeb społecznych, gospodarczych i inwestycyjnych, umożliwiających dalszy rozwój miasta. Uwzględniliśmy w nim wnioski mieszkańców, radnych oraz założenia strategii rozwoju Legnicy.
Byłem bardzo zawiedziony, że radni, mając aż półtora miesiąca na analizę projektu i ewentualne jego zmiany, mimo mojej i moich współpracowników obecności na posiedzeniach komisji i sesji, nie podjęli dialogu w tej sprawie i nie zgłosili żadnych uwag ani wniosków o zmiany do złożonego projektu budżetu na 2018 rok.
Ponieważ to Rada Miejska, jako organ stanowiący, ma wyłączną kompetencję przyjęcia budżetu, do radnych należy decyzja w tym zakresie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom legniczan, proponuję odrzucić uprzedzenia, emocje i grę polityczną, by mieszkańcy mogli odzyskać zaufanie do samorządu.
Ze swej strony, jako prezydent miasta, jestem otwarty i deklaruję wolę współpracy oraz dialogu dla dobra mieszkańców. Mając to na względzie, ponownie zapraszam Państwa radnych na spotkanie w terminie zaproponowanym w piśmie, skierowanym na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej Legnicy.
Z poważaniem

Tadeusz Krzakowski
Prezydent Legnicy”

W uzupełnieniu listu otwartego publikujemy też skan wspomnianego w nim pisma do przewodniczącego Rady Miejskiej w Legnicy Wacława Szetelnickiego.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 822 dni temu dnia 29/12/2017
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 29, 2017 @ 3:57 pm
 • W dziale: wiadomości

5 komentarze

 1. Polcy Zadupcy w UE pisze:

  cicho

 2. Badwczo-Rozwojowi Innowacyjni Impotenci pisze:

  a ja przeciw

 3. Śmierdziele Smogowi pisze:

  jestem za

 4. Kanarkowa Powiatowa Bufetowa pisze:

  temat bomba

 5. Polcy Zadupcy w UE pisze:

  kto czyta ten trąba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

91146476_3062849087099527_9176549291236261888_n

Prezydent Legnicy chce odroczenia terminu wyborów

Read More →