AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

8 mln zł dla Powiatu Lubińskiego na domy dziecka

Przez   /   02/01/2018  /   No Comments

Prawie 8 mln zł otrzyma Powiat Lubiński na budowę placówki opiekuńczo – wychowawczej dla dzieci. Umowy o dofinansowaniu w sumie dwóch projektów, na 3,7 mln zł oraz 4,2 mln zł, podpisali dziś marszałek Cezary Przybylski oraz starosta Lubiński Adam Myrda i wicestarosta Damian Stawikowski.

Jedne z projektów dotyczy budowy nowej placówki opiekuńczo–wychowawczej przy ul. Bilińskiego. Dom będzie wzniesiony z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii energooszczędnych. Pozwoli to na obniżenie zużycia zasobów gazu, wody czy prądu, co wpłynie na obniżenie kosztów utrzymania obiektu. Ograniczy także emisji CO2, co będzie miało pozytywny wpływ na środowisko.
Budynek o powierzchni 500 m2 będzie miał 2 pietra, będzie w nim pięć pokoi dwuosobowych oraz cztery pokoje jednoosobowe, pokój dla opiekuna, trzy łazienki, przestronna kuchnia, salon, świetlica oraz sala do ćwiczeń.

Drugi projekt, czyli inwestycja przy ul. Budziszyńskiej ma na celu poprawę warunków mieszkalnych. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb wychowanków oraz personelu. Nie będzie w nim barier architektonicznych. Wyposażony zostanie również w nowoczesne urządzenia i sprzęty. Ten projekt przewiduje także realizację prac związanych z zagospodarowaniem terenu placówki przy ul. Wierzbowej w Lubinie.

- Realizacja obu projektów z pewnością wpłynie na warunki w jakich żyć i rozwijać się będą młodzi ludzie, którzy w wyniku różnych życiowych scenariuszy trafiają do placówek opiekuńczo – wychowawczych w Lubinie. I nam i starostwu zależy na tym, by przebywały w warunkach, które jak najbardziej przypominają prawdziwy dom rodzinny – podsumowuje dzisiejsze wydarzenie marszałek Cezary Przybylski.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

FOT. UMWD

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 824 dni temu dnia 02/01/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 2, 2018 @ 1:48 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

coronavirus-4817450_1920

Kobieta z gminy Zagrodno chora na COVID-19

Read More →