schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Komorowski zaprosił do pałacu górników z Rudnej

Przez   /   28/11/2013  /   1 Comment

Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego, w uroczystościach barbórkowych organizowanych 3 grudnia w Warszawie weźmie udział liczna delegacja górników z KGHM, pracowników kopalni Rudna.

Wśród nich będą kierownicy akcji ratowniczej z 20 marca br. podczas której uratowano 19 górników Rudnej. Miedziowe Zagłębie będzie reprezentować orkiestra górnicza ZG Rudna oraz delegacja górników z pocztem sztandarowym, razem prawie siedemdziesiąt osób. Wśród nich mechanik sprzętu ratowniczego Artur Kosiński i nadsztygar górniczy Jarosław Kowalik, kierownicy akcji ratowniczej z 20 marca. Prezydent uhonorował ich Medalami za Ofiarność i Odwagę. Dyrektor Zakładów Górniczych Rudna, który odpowiadał za prowadzenie całej akcji, został wyróżniony przez Prezydenta Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Odznaczenia zostaną wręczone o godzinie 16 podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Wcześniej, o godzinie 14, w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela (Stare Miasto w Warszawie, ul. Świętojańska 8) odbędzie się specjalna msza święta. Po jej zakończeniu górnicy z udziałem orkiestr przemaszerują do Pałacu Prezydenckiego.

Źródło: KGHM

 

FOT. DOLNOŚLĄSKI URZĄD WOJEWÓDZKI

Bohaterowie z ZG Rudna – jedni z 40 uczestników akcji ratunkowej z 20 marca.  Przez kilka godzin walczyli o życie 19 górników uwięzionych w wyrobisku 950m pod ziemią.  Wszystkich uratowali.

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2608 dni temu dnia 28/11/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 6, 2013 @ 8:52 am
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. agata pisze:

    To wielki zaszczyt dla orkiestry ZG Rudna….jestem dumna z kolegow z orkiestry, a najbardziej z mojego meza….bardzo zaluje, ze sama nie moglam dzis pojechac z Wami;)
    Gratuluje!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

425-70917

Pies wytropił wandala, który zniszył policyjne radiowozy

Read More →