wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Prezes KGHM zarobił w 2012 roku ponad 2 miliony złotych

Przez   /   29/03/2013  /   3 Comments

Ponad 7 milionów złotych wydał w 2012 roku KGHM na płace sześciu członków zarządu spółki. Prezes Herbert Wirth zarobił 2.074.000 złotych – o 200 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Łącznie z premiami i innymi świadczeniami pobiera 172 tysiące złotych miesięcznie.

Na rekordowe zarobki Herberta Wirtha składa się 1 milion 546 tysięcy złotych z tytułu wynagrodzenia za pracę w zarządzie KGHM, 48 tys. zł dochodów ze spółek zależnych i stowarzyszonych, 169 tys. zł świadczeń z innych tytułów oraz 311 tys. zł potencjalnie należnej premii.

Dużo zarobił też wiceprezes Wojciech Kędzia: 1 milion 636 tysięcy złotych (1 mln 387 tys. zł wynagrodzenia plus 249 tys. zł premii). Do przekroczenia granicy miliona złotych niewiele brakło niepracującemu w zarządzie KGHM od czerwca Maciejowi Tyburze (954 tys. zł) oraz Włodzimierzowi Kicińskiemu, który zastapił go na stanowisku I wiceprezesa (949 tys. zł).  936 tys. zł zarobiła w ciągu sześciu miesięcy wiceprezes Dorota Włoch. Wiceprezes Adam Sawicki, który dołączył do zarządu KGHM we wrześniu, w ciągu czterech miesiecy wzbogacił się o 576 tys. zł.

- To jest przerażające – komentuje Józef Czyczerski, przewodniczący Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność. – Nie myślałem, że pułap dwóch milionów zostanie przekroczony. Ta informacja dowodzi hipokryzji elit rządzących Polską, polityków ale także dziennikarzy, którzy z upodobaniem wytykają górnikom zarobki na poziomie 8-9 tysięcy złotych miesięcznie a o milionowych zarobkach prezesów milczą. Pracownicy KGHM od lat nie mieli waloryzowanych stawek osobistego zaszeregowania. Na nasz postulat, żeby podnieśc je w tym roku wszystkim o 100 złotych, pan prezes Wirth odpowiedział: “Nie lzja”. Dla ludzi, którzy codziennie ryzykuja życie, spółka nie ma pieniędzy, ale na wynagrodzenia zarządu bez oporu wydaje 7 milionów złotych rocznie. Myślę, że operujący tysiącami prezesi nawet nie zdają sobie sprawy, co to znaczy sto złotych. To jest już inny świat.

 

 

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email

3 komentarze

 1. Michał Marcinkowski pisze:

  Co ciekawe to wszystko, ale teraz kghm ma jakieś problemy, nawet na forum gowork.pl/opinie_czytaj,30496 pracownicy planuja strajk

 2. Marta pisze:

  “Rozgrabiają dobro narodu”…
  To ci dopiero niezły żart…
  Gdyby nie Herbert Wirth to KGHM nie zdołałby wejść do światowej ligii przedsiębiorstw. Chwała, że macie takiego prezesa i takie przedsiębiorstwo. Za odwalanie dobrej roboty należy płacić.

  Pozdrawiam,
  Akcjonariusz KGHM

 3. K.K. pisze:

  Za dużo zarabiają. Polskie złoża powinny być pod nadzorem państwa. A taki prezes i stołkowcy zagrabiają dobro narodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

117105267_3030432717065371_619715376988979341_o (1)

18 udziałowców Sanikomu chce się uniezależnić

Read More →