Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Premier Morawiecki będzie gościem Huty Miedzi Legnica

Przez   /   28/06/2019  /   No Comments

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie dziś na uroczystość otwarcia pieca do przetopu złomów w legnickiej Hucie Miedzi. Uroczystość zaplanowano na godz. 12. Bezpośrednio po niej premier złoży wizytę w Zakładach Górniczych Lubin w Lubinie. 

Nowy piec – WTR (wychylno-topielno-rafinacyjny), jedyny w Polsce -  ma gigantyczne znaczenie dla przyszłości Huty Miedzi Legnica, bo pozwala znacząco zwiększyć produkcję i utrzymać zatrudnienie. Rozwiewa obawy towarzyszące kilka lat temu budowie pieca zawiesinowego w Głogowie, że legnicki zakład przestanie być KGHM-owi potrzebny. Piec o pojemności 300 ton służy do przetopu złomów miedzianych, choć w razie potrzeby będzie można do niego dolewać również płynnej miedzi. Huta modernizuje swój wydział elektrorafinacji, aby był w stanie przerobić dodatkową miedź na katody. Na całą inwestycję (piec i modernizacja wydziału) KGHM przeznaczył ćwierć miliarda złotych.

Mateusz Morawiecki od rana będzie na Dolnym Śląsku. We Wrocławiu podpisze list intencyjny w sprawie wyrażenia woli współpracy na rzecz podjęcia działań w zakresie opracowania Wstępnego Studium Wykonalności dla Wrocławskiego Węzła Kolejowego. Potem ma zaplanowane wizyty w Legnicy i Lubinie.

FOT. FILIP BŁAŻEJEWSKI/ KPRM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 409 dni temu dnia 28/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 28, 2019 @ 6:24 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sesja-luty-019-1024x681

Legnicki radny żartuje z gwałcenia aktywistki LGBT

Read More →