AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

14,3 mln zł dla Polkowic na 9 elektrycznych autobusów

Przez   /   28/06/2019  /   No Comments

Gmina Polkowice pozyskała ponad 14,3 mln zł ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na zakup nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów miejskich.

Projekt „Zakup autobusów o napędzie elektrycznym dla połączeń miejskich i podmiejskich w gminie Polkowice”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, złożono w marcu br.
Zyskał on aprobatę Urzędu marszałkowskiego i w konsekwencji Gmina Polkowice pozyskała 14 mln 344 tys. zł na zakup dziewięciu autobusów napędzanych wyłącznie silnikiem elektrycznym.
Pojazdy te będą wyposażone w szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych i starszych, m. in. tablicę informacyjną oraz monitor, na których wyświetlane będą np. cała trasa przejazdu, numer linii jaką autobus obsługuje oraz czas przejazdu pomiędzy przystankami.
Cały tabor wyposażony będzie również w głośniki, z których popłyną zapowiedzi o następnym przystanku oraz przystanku, na którym autobus obecnie będzie się znajdował. Dodatkowo na przyciskach „stop” znajdzie się litera „S” w alfabecie Braille’a, a na obiciach foteli piktogramy sygnalizujące pozostałym pasażerom, że jeśli do autobusu wsiądzie osoba niepełnosprawna lub np. z małym dzieckiem, to należy ustąpić należne jej miejsce.
Z uwagi na to, że produkcja autobusów trwa ok.14 miesięcy, realizację projektu zaplanowano na lata 2020-2021. Obecnie Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach posiada obecnie 9 autobusów, w tym dwa z napędem elektrycznym.

Źródło: Gmina Polkowice

FOT. GMINA POLKOWICE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 409 dni temu dnia 28/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 28, 2019 @ 9:21 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sesja-luty-019-1024x681

Legnicki radny żartuje z gwałcenia aktywistki LGBT

Read More →