AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Powiat lubiński pozyskał 8,5 mln zł na szkolne inwestycje

Przez   /   30/09/2020  /   No Comments

Projekt powiatu lubińskiego, dotyczący poprawy warunków nauczania w szkołach przy ul. Szpakowej 1 oraz Al. Komisji Edukacji Narodowej w Lubinie, został pozytywnie zaopiniowany i znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Jest to projekt, w ramach którego zmodernizowane zostałyby obiekty oświatowe znajdujące się przy Zespole Szkół nr 2 oraz przy ul. Komisji Edukacji Narodowej w Lubinie. Między innymi powstały by tam nowoczesne pracownie niezbędne do realizacji zajęć praktycznych.

- Jeśli podpiszemy umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i otrzymamy dofinansowanie, to planujemy w ramach tego projektu między innymi przebudowanie i modernizację budynku przy ul. Komisji Edukacji Narodowej tak, aby zlikwidować wszelkie bariery architektoniczne oraz wyposażyć w sprzęt specjalistyczny i pomoce dydaktyczne do wspomagania rozwoju uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi np. uczniów niepełnosprawnych czy szczególnie uzdolnionych – tłumaczy Adam Myrda starosta lubiński.

Całość planowanej inwestycji ma kosztować prawie 28 milionów złotych. Pozyskane dofinansowanie pozwoliłoby pokryć jedną trzecią wydatków. Resztę pieniędzy władze powiatu zamierzają również pozyskać z zewnętrznych źródeł finansowania.

- Obecnie jesteśmy w na tyle trudnej sytuacji finansowej, że jeśli mamy realizować różne inwestycje, to musimy pozyskiwać na nie środki z zewnątrz. Brakującą kwotę w wysokości około 19 milionów złotych mamy nadzieję otrzymać w ramach dofinansowania z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, o które wystąpiliśmy w ramach tarczy antykryzysowej dla jednostek samorządowych – dodaje starosta.

Wnioski na dofinansowanie w ramach FIL można składać do końca września. Kolejno zostaną one zweryfikowane i zakwalifikowane do dofinansowania lub odrzucone.

Powiat Lubiński stara się również o środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości około 5,5 miliona złotych na modernizację energetyczną obiektów dydaktyczno – sportowych 2 Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lubinie

FOT. FACEBOOK.PL/ ADAM MYRDA STAROSTA POWIATU LUBIŃSKIEGO

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

4

Berlińska uczelnia kolejnym partnerem PWSZ im. Witelona

Read More →