AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Postrzelono złodzieja, który z nożem napadł na sklep

Przez   /   30/11/2018  /   No Comments

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podjęli pościg za mężczyzną podejrzewanym o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów na terenie miasta. Sprawca uzbrojony w nóż próbował zaatakować również policjantów. Funkcjonariusze użyli broni palnej. Mężczyzna został zatrzymany. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają wszystkie okoliczności i przebieg tego zdarzenia.

Dzisiaj kilka minut po godzinie 13.00 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał informację o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Policjanci natychmiast podjęli pościg za sprawcą tego przestępstwa. Podczas próby jego zatrzymania na ulicy Bydgoskiej w Legnicy, napastnik ruszył na funkcjonariuszy z nożem w ręku. Ponieważ nie reagował on na wezwania do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia, a jego zachowanie stwarzało bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia funkcjonariuszy, zmuszeni byli użyć środka przymusu bezpośredniego w postaci Tasera. Ponieważ ten środek nie przyniósł oczekiwanego efektu, a mężczyzna dalej próbował zaatakować mundurowych, funkcjonariusze podjęli decyzję o użyciu broni palnej, aby powstrzymać napastnika, raniąc go w nogi.

Sprawca został skutecznie obezwładniony i zatrzymany. W związku z odniesionymi obrażeniami policjanci niezwłocznie udzieli agresorowi pierwszej pomocy przedmedycznej. Dalej mężczyzna został przewieziony do szpitala. Zatrzymany obecnie znajduje się pod opieką lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają wszystkie okoliczności i przebieg tego zdarzenia. Przypomnijmy, że przestępstwo kradzieży rozbójniczej w świetle kodeksu karnego jest zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Jagoda Ekiert

FOT. POLICJA DOLNOŚLĄSKA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 692 dni temu dnia 30/11/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 3, 2018 @ 8:58 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sesja-267-1024x682

Złotoryja. Jutro decyzja o wyborze prezesa dla szpitala?

Read More →