basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Poseł Zubowski o wydarzeniach w Sejmie

Przez   /   21/12/2016  /   7 Comments

W mojej opinii działania opozycji spowodowane były chęcią zablokowania przyjęcia ustawy budżetowej, a w konsekwencji próbą przedterminowego zakończenia kadencji Sejmu – bowiem taki efekt może mieć jej (ustawy) nie przyjęcie”- pisze głogowski poseł PiS Wojciech Zubowski o wydarzeniach w Sejmie. Poniżej prezentujemy jego interpretację parlamentarnego kryzysu.

 

“Podczas piątkowych głosowań w Sejmie doszło do wydarzeń, które jeszcze nigdy nie miały miejsca w naszym parlamencie. Ze względu na sprzeczne doniesienia medialne pozwalam sobie przedstawić kilka faktów obrazujących ich przebieg, który choć momentami burzliwy – do momentu wykluczenia z obrad posła Szczerby, nie odbiegał specjalnie od zwyczajowego schematu.Powodem takiej decyzji Marszałka Sejmu było zachowanie posła, które nie licowało z godnością Izby (zainteresowanych odsyłam do nagrania posiedzenia i stenogramu z obrad, zapewniam również że marszałkowie już wcześniej korzystali z tego typu uprawnienia względem parlamentarzystów, a poseł Szczerba już wielokrotnie wcześniej naruszał regulamin Sejmu, o czym zawsze był informowany przez Marszałka).
Reakcją posłów opozycji było zablokowanie najpierw mównicy sejmowej, a następnie również miejsca Marszałka Sejmu. Konsekwencją tego było ogłoszenie przerwy, a następnie wznowienie posiedzenia w Sali Kolumnowej. Tam też zostały przeprowadzone głosowania, zgodnie z przyjętym wcześniej porządkiem. I znowu: Marszałek miał prawo przenieść obrady do Sali Kolumnowej, tego typu zdarzenie miało miejsce w 2010 r., gdy Marszałkiem Sejmu był poseł Grzegorz Schetyna. Posłowie mogli swobodnie wchodzić na salę, gdzie toczyło się posiedzenie, a o kontynuacji posiedzenia na Sali Kolumnowej informowała różnymi drogami Kancelaria Sejmu. Protokoły głosowań i nagranie z posiedzenia dostępne jest na stronie internetowej Sejmu, a osobom twierdzącym, że posłowie opozycji nie mogli wejść na salę mogę udostępnić nagrania temu zaprzeczające (wcześniej Straż Marszałkowska nie wpuszczała osób postronnych na trwające wcześniej na tej Sali posiedzenie Klubu Parlamentarnego PiS). Głosowania zostały przeprowadzone przy wymaganej liczbie posłów, nad jego przebiegiem czuwali posłowie sekretarze i pracownicy Kancelarii Sejmu. Efektem tego było przyjęcie ustawy budżetowej i kilku innych. Poprawki do budżetu głosowane były w bloku, co również dopuszcza regulamin Sejmu i co również zdarzyło się choćby w poprzedniej kadencji sejmu (rok 2012).
W mojej opinii działania opozycji spowodowane były chęcią zablokowania przyjęcia ustawy budżetowej, a w konsekwencji próbą przedterminowego zakończenia kadencji Sejmu – bowiem taki efekt może mieć jej (ustawy) nie przyjęcie. Mimo tych prób Sejm skutecznie przyjął budżet, w którym zapisano m.in. podwyżki dla nauczycieli, strażaków, policjantów, środki na program 500+, waloryzację rent i emerytur oraz przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego i wiele innych zadań. Opozycja blokując posiedzenie na Sali Plenarnej nie była zainteresowana merytoryczną dyskusją, nad czym ubolewam.
Miło mi poinformować również, że Sejm i Senat pozytywnie zaopiniowały zaproponowaną przeze mnie poprawkę do jednej z ustaw, zgodnie z którą po jej wejściu w życie nie będzie możliwości sprzedaży akcji KGHM Polska Miedź S.A. znajdujących się w pakiecie, którym dysponuje Skarb Państwa. To, po wpisaniu KGHMu na listę spółek zabezpieczonych przed wrogim przejęciem, kolejny krok mający na celu wzmocnienie pozycji spółki. Jednocześnie cały czas zdaję sobie sprawę, że przed moim ugrupowaniem nadal stoi konieczność wprowadzenia zmian w tzw. podatku od wydobycia niektórych kopalin- co było jedną z wyborczych obietnic. Jak jednak Państwo widzicie – systematycznie się z nich rozliczamy i realizujemy kolejne.

Wojciech Zubowski”

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 1162 dni temu dnia 21/12/2016
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 21, 2016 @ 4:05 pm
 • W dziale: wiadomości

7 komentarze

 1. lustrator pisze:

  Zdając sobie jednak sprawę ze mamy takich posłów na jakich zasługujemy bo oni są tylko nasza cześcią i odbiciem możemy załamać ręce ale nie zmienia to faktu ze Wszystkim IM życzymy wesołych zdrowych i szczęśliwych Swiąt po których mądrzejsi niestety nie będą a tylko bardziej zadowoleni.

 2. lustrator pisze:

  a czy jest mozliwe ….jedno i drugie???

 3. lustrator pisze:

  opublikowanych przez Kancelarię Sejmu stenogramów wynika, że dwoje spośród 10 posłów-sekretarzy powołanych wówczas do liczenia głosów podczas głosowań (Elżbieta Borowska z Kukiz’15 i Krystian Jarubas z PSL) nie brało udziału w przeniesionych obradach i nie liczyło głosów. Marszałek Kuchciński poinformował w czwartek na Twitterze, że “głosy w Sali Kolumnowej podczas 33. posiedzenia Sejmu były liczone przez ośmiu posłów sekretarzy; dwóch do tego wyznaczonych się nie stawiło”. Później jednak usunął swój wpis z serwisu. (http://www.tvn24.pl)>>>moze ten poseł picu odniesie sie do tak prostego zdawało by sie faktu.Nadal pytam Pana Redaktora.Idiota czy kłamca??

 4. lustrator pisze:

  paradna jest ta zbieznosc postaw pani szymanskiej i pana zubawskiego w pana relacjach..Jeszcze bardziej paradnie bedzie jak Pan Redaktor paradnie zapyta jednego i drugiego co sadza o usmiechu uciekajacego kaczynskiego z sejmu.Bedzie to bardzo merytoryczne i mysle ze ci panstwo sila woli beda mieli ROZNE opinie.Tak wiec do dzieła Panie redaktorze …

 5. lustrator pisze:

  Grzegorz Lapawa zalosne tlumaczenie poslow pis po wczorajszym glosowaniu. Moze tak kilka slow o lamaniu prawa, o podpisywania listy po glosowaniu, lub po inwektywach rzucanych przez Pana kolegow do protestujacych. Takie zachowanie firmuje Minister Sprawiedliwosci Polski? istny zart, a wy drodzy poslowie cicho na ten temat.(posel mierny ale wierny) Jakie wy macie zasady moralne po wygranych wyborach? Wstyd i hanba. Pana wyborca
  1 · 17 grudzień o 11:09
  Wyświetl wcześniejsze odpowiedzi
  Wojciech Zubowski
  Wojciech Zubowski Proszę o spokój na profilu i nie używanie zwrotów, które ostatnio słychać można w Sejmie. Niestety, nie zawsze mam czas by odpowiedzieć na wszystkie pytania, a niektóre odpowiedzi nie wymagają. Osoby podpisujące listę były na posiedzeniu Sejmu i można to sprawdzić na liście głosowań. Nie słyszałem o inwektywach rzucanych w stronę protestujących, a o zelżeniu naszej poseł tak. Jeżeli jakiekolwiek inwektywy były z naszej strony, wierzę, że zaraz pojawi się film – w końcu wszyscy protestujący przyszli z komórkami nie tylko by robić selfie.
  7 · 17 grudzień o 12:43

  a to tak pan poseł po calej serii buziaczkow ze znajomymi kiedy nawzajem sie smyraja przez cała strone pod stołem odpowiada na JEDYNY zarzut przeciwnika PISu.

 6. lustrator pisze:

  Czy na podobne klamstwa i bzdury mam panu poslowi krok po kroku udowodnic ze to co pisze do dzisiaj jeszcze jest wyjasniane i wyjasnione nie jest, razem z zablokowaniem dostepu do sali opozycji.Sa dowody, swiadkowie, zablokowani poslowie a ten pan pisze swoje.Takiego nazywamy klamcom czy durniem…Panie Redaktorze czy jednak…milczymy.

 7. lustrator pisze:

  no i CO Pan na TO Panie Redaktorze??CO to jest.To jest wypowiedz czlowieka doroslego rozumnego czy tutki powtarzajacej prasowke kurdupla.Po co i komu to ON pisze.W skrocie to mozna by tak zamiast powtarzac te pierdoly.ZAPOBIEGLISMy odrzuceniu budzetu za czym stały siły rosyjskie i napisalismy wierszem taka poprawke ze te sily nigdy juz nie kupia KGHMu.To tekst w sam raz dla motlochu.Czy to nie obraza normalnych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

doctor-563429_1920

Lubin. Pacjentka przychodni z podejrzeniem koronawirusa

Read More →