basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Portret ze świata”. Wystawa fotografii w Galerii Ring

Przez   /   31/12/2019  /   No Comments

Nowa wystawa w Galerii Ring przynosi powiew egzotyki w środku zimowej aury. Zapraszamy wszystkich, którzy już teraz marzą o letnich wojażach w odległe zakątki świata. Wystawa fotografii Edwarda Grzegorza Funke pt.: „Portret ze świata” prezentuje 60 kolorowych zdjęć, przedstawiających indywidualne i zbiorowe, reporterskie portrety mieszkańców wielu kontynentów i krajów jakie autor odwiedził jako fotografik. Całość stanowi barwną, a zarazem prezentującą wysoki poziom artystyczny, panoramę ludzkich typów i osobowości, będących przedstawicielami wszystkich ras i wielu narodów, kultur i cywilizacji.

E.G. Funke jest znanym i cenionym fotografikiem-reportażystą, autorem wielu indywidualnych wystaw, a także właścicielem Galerii “Portret Świata” w Koszalinie, gdzie mieszka. Wraz z żoną Krystyną od kilkunastu lat realizuje projekt fotograficzny pt. „Portret świata”. Do tej pory odwiedzili 6 kontynentów, dokumentując fotograficznie odległe kraje i kultury. Plonem tych wypraw są nie tylko zdjęcia miejsc, lecz przede wszystkim żyjących tam ludzi, ich dnia powszedniego, trosk i radości. Zmieniający się dynamicznie świat powoduje, że wiele tych sytuacji odchodzi w zapomnienie i jedynym sposobem zatrzymania ich w pamięci jest zaprezentowanie szerszej publiczności w postaci wystaw, publikacji i wydawnictw.

Legnicką wystawę poprzedziło 18 wystaw autorskich związanych z projektem, prezentowanych ponad 70 razy w muzeach i galeriach na terenie Polski i poza nią. Prace z wystawy były również wielokrotnie nagradzane w konkursach krajowych i zagranicznych.

Wystawę w Galerii Ring można oglądać od 7 stycznia, na wernisaż z udziałem autora zapraszamy natomiast 17 stycznia o godz. 19:00. Tuż po wernisażu, w trakcie spotkania autorskiego będzie można posłuchać na żywo opowieści podróżnika i fotografika.

7.01. – 22.02. 2020
Edward Grzegorz Funke „Portret ze Świata”
Galeria Ring (Rynek 12)
wernisaż: 17.01., godz. 19:00
spotkanie autorskie: 19:30
wstęp wolny
org. Galeria Sztuki

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. EDWARD GRZEGORZ FUNKE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 91 dni temu dnia 31/12/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 31, 2019 @ 1:20 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2269_1585296949

LCK i Yaron Kohlberg polecają koncerty online

Read More →