AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Aukcje się udały – Legnica ma więcej kasy dla WOŚP

Przez   /   18/02/2021  /   No Comments

Aż 38.100,56 zł uzyskało Legnickie Centrum Kultury na aukcjach internetowych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Malowany czołgiem obraz Grangera poszedł za 3,5 tys. zł, giclée Jaśnikowskiego za 2,9 tys. zł, suknia ze spektaklu “Mizantrop” za ponad 2,5 tys. zł…

Hity tegorocznych WOŚP-owych licytacji LCK to – poza wspomnianym wyżej obrazem “Opression” Michela Grangera, giclée “na oceanie historii” Jarosława Jaśnikowskiego przekazanego przez Galerię Sztuki z Legnicy oraz sukni z Teatru Modrzejewskiej -  koszulka meczowa Piotra Zielińskiego z SSC Napoli przekazana przez Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego (1.975 zł), 2 godziny pracy ciągnika NEW HOLLAND przekazane przez serwis TopTraktor (1.825 zł), zzkolenie wraz z przejazdem na symulatorze pociągu przekazane przez Koleje Dolnośląskie (1.625 zł) i mini ściagacz Pocket Bike przekazany przez Klub Motocyklowy Dopalacze.pl (1.275 zł).

- Należy zaznaczyć, że jest to kwota opłaconych do dnia dzisiejszego aukcji (w ten sposób ujętej kwoty oczekuje Sztab WOŚP do rozliczenia z Fundacją). Wartość aukcji oczekujących na wpłaty od Kupujących to 1.991,48 – po wpłynięciu tychże środków kwota legnickiej zbiórki zostanie zaktualizowana w rozliczeniu – podkreśla Anna Lemanowicz, kierownik Działu Komunikacji i Współpracy z Zagranicą Legnickiego Centrum Kultury.

LCK serdecznie dziękuje wszystkim Darczyńcom – instytucjom, firmom, artystom, osobom prywatnym oraz Kupującym, a także mediom – za wspólne granie razem z największą orkiestrą świata! W tym roku Wielka Orkiestra Świątecnej Pomocy zbierała pieniądze na sprzęt dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wynik 29. Finału w Legnicy (jeszcze bez uwzględnienia przychodu z aukcji) to ok. 125 tys. zł.

FOT. TEATR MODRZEJEWSKIEJ, GALERIA SZTUKI, URZĄD MIASTA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Kto będzie wybierał Legnicy dyrektora teatru?

Read More →