Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Popielice i kalifornijski wąż wprowadzają się do palmiarni

Przez   /   30/04/2016  /   No Comments

Legnickiej palmiarni przybywa nowych mieszkańców. Już od sobotniego południa (30 kwietnia) zwiedzający to miejsce miłośnicy flory i fauny będą mogli podziwiać umieszczone w terrariach nowe zwierzęta. Są to popielice afrykańskie (raphiurus murinus) i kalifornijski wąż królewski (lampropeltis getula californiae).


Popielice przypominają miniaturowe wiewiórki i są ciepłolubnymi gryzoniami. Wąż, który nie gardzi małymi ssakami, w żaden sposób im nie zagrozi, gdyż mieszka w oddzielnym, zamkniętym terrarium.
Również od soboty w przylegającym do palmiarni ogrodzie swoją działalność wznawia bar, oferujący napoje i słodycze, sympatycznie nazywany przez legniczan „wozem Drzymały”. Nowe atrakcje dodatkowo uprzyjemnią wypoczynek gościom parku Miejskiego podczas majowego weekendu.
Kiedy można odwiedzać palmiarnię? Wiosną i latem w dni wolne i święta pawilon główny czynny jest od 12.00 do 18.00, a mini zoo w ogrodach od 10.00 do 19.00. W dni robocze pawilon główny zwiedzamy od 10.00 do 17.00, natomiast mini zoo – od 10.00 do 19.00. Zawsze bezpłatnie.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1535 dni temu dnia 30/04/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 29, 2016 @ 3:07 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Prezydent apeluje o szeroki udział w wyborach

W niedzielę wybory. Prezydent Legnicy apeluje o frekwencję

Read More →