Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Polkowickie podstawówki są otwarte… i prawie puste

Przez   /   25/05/2020  /   No Comments

Od dziś (25.05) istnieje możliwość posyłania do szkoły uczniów klas I-III. Do wszystkich podstawówek na terenie gminie Polkowice zgłosiło się w sumie 52 uczniów. To mniej, niż wynikało ze złożonych wcześniej przez rodziców deklaracji.
Jak informuje Alicja Kamecka, dyrektor Wydziału Oświaty i Kultury UG Polkowice, tylko w jednej szkole liczba zadeklarowanych uczniów zgadza się z ilością uczniów na zajęciach.
– W Szkole Podstawowej Nr 1 zgłoszono 11 uczniów i tyle w poniedziałek przyszło do tej placówki. W pozostałych (stan na godz. 8.00) było ich znacznie mniej. Np. w SP 2 z zadeklarowanych 25 uczniów przyszło 12, w SP 3 na 30 przyszło 21, a w SP 4 na 22 zadeklarowanych uczniów tylko 7 – wylicza dyrektor A. Kamecka.
Liczba uczniów w polkowickich podstawówkach może stale się zmieniać, bo nadal na bieżąco przyjmowane są wnioski rodziców. Dyrektorzy szkół przypominają, że można to zrobić z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem, tak, aby szkoła w miarę rosnących potrzeb mogła przygotować się na dodatkowych uczniów, m. in. w zakresie zabezpieczenia dodatkowych nauczycieli, pomieszczeń oraz ochrony sanitarnej.

Źródło: Urząd Miasta w Polkowicach

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

phpThumb_generated_thumbnail

Zaginął człowiek. Legnicka policja prosi o pomoc

Read More →