schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Dobre tempo przebudowy ul. Szczytnickiej

Przez   /   25/05/2020  /   No Comments

W bardzo dobrym tempie przebudowywana jest ul. Szczytnicka w Legnicy. W znacznej części zbudowano już chodniki, ścieżki rowerowe i wylano pierwszą warstwę asfaltu na jezdni. Gotowy jest już zbiornik retencyjny. Obecnie roboty drogowe koncentrują się na odcinku wyłączonym z ruchu od skrzyżowania z ul. Piątnicką do wjazdu na teren firmy LIS.

Przebudowa całej ul. Szczytnickiej obejmuje ponad dwukilometrowy odcinek jezdni. Powstaną m.in.: chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe oraz pętla wraz ze stanowiskiem do ważenia pojazdów oraz nowoczesne oświetlenie. Koszt tej inwestycji to ok. 15 mln 735 tys. zł. Termin jej zakończenia planowany jest w połowie 2021 r.
- Ulica Szczytnicka jest bardzo ważną arterią w naszym mieście – mówi zastępca prezydenta Jadwiga Zienkiewicz. – Stanowi bowiem północny objazd miasta do ul. Bydgoskiej, która wcześniej została przebudowana ze znacznym dofinansowaniem unijnym. Podczas planowanych remontów innych ulic, np. Pocztowej i Piastowskiej, właśnie m.in. ul. Szczytnicką będą prowadziły objazdy. O jej przebudowę zabiegali też mieszkańcy, a teraz to realizujemy – dodaje pani prezydent.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 392 dni temu dnia 25/05/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 25, 2020 @ 4:01 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →