helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Poliglota z Legnicy napisał książkę, jak uczyć się języków

Przez   /   10/07/2020  /   No Comments

Piotr Kruk – legniczanin władający siedmioma językami – napisał książkę “Język obcy w 6 miesięcy”. Bazując na własnych doświadczeniach, udziela praktycznych wskazówek, dzięki którym dzieci i dorośli mogą szybko oponować dowolny język. Z autorem będzie można spotkać się na premierze książki w niedzielę 12 lipca o godz. 16 w legnickiej restauracji Floren przy ul. Złotego Florena 2 (naprzeciwko urzędu skarbowego).

Piotr Kruk został poliglotą, choć uważa, że natura wcale nie obdarzyła go jakimś szczególnym talentem do języków obcych. W liceum nauczył się języka niemieckiego, ale na przykład jeszcze na studiach miał problemy z angielskim. Opanował go w pracy, z konieczności, jeszcze zanim pojął, jakie błędy popełniają nauczyciele i zanim okrył własny klucz do efektywnego uczenia się języków. Rosyjskiego uczył się już bardziej świadomie, trochę z nauczycielem, trochę sam, i po raz pierwszy poczuł, że sprawia mu to dużą przyjemność. To był przełom. Całkowicie samodzielnie nauczył się języka chorwackiego i – trochę z rozpędu – bardzo podobnego, serbskiego.  Potem doszły do tego włoski i hiszpański. – Są piękne, i warto umieć w nich mówić – uważa.

Autor książki “Język obcy w 6 miesięcy” od kilkunastu lat zarządza międzynarodowymi zespołami sprzedaży w ponad 20 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W swojej pracy codziennie wykorzystuje 7 języków. Biznes stanowił motywację do ich nauki. – Szybko zrozumiałem, że aby prawidłowo prowadzić interesy firmy w krajach rosyjskojęzycznych, to muszę mówić w tamtym języku – opowiada Piotr Kruk. – Rosja jest pod tym względem bardzo wymagająca, bo to potężny kraj, który uważa się za pępek świata . Im dalej na wschód, tym rzadziej można spotkać Rosjan znających języki angielski czy niemiecki.

Życie Piotra Kruka dowodzi, że można łączyć przyjemne z pożytecznym. Rosyjskiego uczył się, bo chciał. Tak samo było z językiem chorwackim i serbskim. Oba bardzo mu pomogły w rozwoju rynków na Bałkanach, czasem przydawały się też w Słowenii. Dzięki temu doświadczeniu książka legniczanina jest pierwszą w Polsce publikacją traktującą naukę języków obcych z perspektywy międzynarodowego biznesu.

Zanim w październiku 2019 roku Piotr Kruk usiadł do pisania poradnika, prowadził bloga mówić.pl, który już w pierwszym roku przyciągnął setki czytelników. Korzystając z własnego doświadczenia, wspiera osoby indywidualne w opanowaniu dowolnego języka w ciągu 6 miesięcy, a firmy w podnoszeniu kwalifikacji ich pracowników. Występuje jako mówca na wielu konferencjach w Polsce.

-  Rok temu postanowiłem że spiszę wszystkie doświadczenia językowe, te które już omawiałem na blogu i te, którymi z nikim się nie dzieliłem. Złożę je w książkę, która każdemu, kto ma problem z uczeniem się języków obcych, pokaże w jaki sposób rozbić to prawidłowo – mówi Piotr Kruk.

Publikacja omawia typowe błędy popełniane przy nauce języków obcych, podpowiada, jak się motywować, i podpowiada, co zrobić, żeby szybko osiągnąć pozom, który pozwala swobodnie dogadywać się z obcokrajowcami. – Stosując moje porady ludzie są w stanie nauczyć się w ciągu miesiąca więcej niż przez 2-3 lata nauki – twierdzi Piotr Kruk.

Dla kogo jest jego książka? Głównie dla osób zapracowanych, które potrzebują wsparcia w nauce języków obcych. Dla każdego człowieka, który pragnie rozwoju i spełniania marzeń o możliwości porozumiewania się w językach obcych. Dla osób podróżujących i dla osób, które nie wyjeżdżają za granicę, bo boją się, że się nie dogadają.  Częściowo także dla rodziców, którzy troszczą się o edukację swych dzieci.
-Moje dzieci nie lubią uczyć się języków w szkole, ale w domu chętnie to robią, bo nauka wygląda inaczej a efekty przychodzą szybko – mówi Piotr Kruk.

Książkę “Język obcy w 6 miesięcy” można kupić na stronie piotrkruk.pl. Wkrótce pojawi się też w sklepach internetowych i tradycyjnych księgarniach. Poradnik będzie też rozprowadzany na ewentach, na które Piotr Kruk jest zapraszany jako mówca.

FOT. MIROSŁAW JAROSZ

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_1472_2,klOWfqWibGpC785HlXs

Legnica. Przy ul. Stromej powstaje park wodny

Read More →