AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policyjny dron latał nad Legnicą. Sypały się mandaty

Przez   /   17/06/2021  /   No Comments

Wczoraj po raz pierwszy na legnickich drogach prowadzone były kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. W ciągu dwóch godzin funkcjonariusze ujawnili aż 20 wykroczeń z powietrza. – Były to pierwsze tego typu działania w Legnicy. Jednak mając na względzie bezpieczeństwo ruchu drogowego będą one na pewno powtarzane – zapewnia podkom. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Dron został wyorzystany w ramach prowadzonej wczoraj akcji pod kryptonimem NURD (Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego). Funkcjonariusze z Legnicy dostali wspacie od kolegów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Nad miastem wypuszczono drona i z jego wykorzystaniem kontrolowano z góry zachowania kierowców w pobliżu przejść dla pieszych. Jednocześnie w obu kierunkach na ulicy Piłsudskiego stały patrole drogówki, które po otrzymaniu informacji o zarejestrowanym wykroczeniu zatrzymywały pojazdy do kontroli drogowej.

W ciągu dwóch godzin funkcjonariusze ujawnili, aż 20 popełnionych przez kierowców wykroczeń. – Wyprzedzanie przed na oraz za przejściem dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu rowerzyście – wylicza podkom. Jagoda Ekiert. – Wszystkie wykroczeia zostały zauważone z powietrza i zarejestrowane.

Łącznie podczas wczorajszych działań ujawniono ponad 70 naruszeń przepisów ruchu drogowego, Kontrolowani kierowcy zaskoczeni byli nowym urządzeniem policjantów, gdyż nie spodziewali się tego typu działań z powietrza.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 38 dni temu dnia 17/06/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 17, 2021 @ 1:06 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Sędziowie z Dolnego Śląska stają po stronie TSUE

Read More →