Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Lubin. Piętnastolatkowie obrabowywali młodsze dzieci

Przez   /   17/06/2021  /   No Comments

W Lubinie para piętnastolatków napadała na młodszych kolegów i okradała ich z telefonów komórkowych. Chłopcy zostali zatrzymani przez policjantów, przesłuchani w obecności rodziców i umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka. Sąd rodzinny zdecyduje o ich losie. 

Do Komendy Policji przy Traugutta zgłosiła się matka trzynastolatka. Zgłosiła, że jej syn padł ofiarą napadu. Stracił telefon komórkowy o wartości 1000 złotych.

- Z relacji pokrzywdzonego chłopca wynikało, że sprawcami również są osoby niepełnoletnie – opowiada aspirant Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie. – Dwóch nastolatków miało podejść do chłopca i zażądać telefonu a kiedy ten, będąc wystraszonym, oddał go, sprawcy wulgarnie zagrozili mu, że jak komuś się poskarży to “rozwalą mu głowę”.

Lubińscy kryminalni szybko ustalili podejrzanych. To dwóch piętnastolatków. Okazało się, że jeden z nich pół miesiąca wcześniej w podobny sposób zaatakował dwunastoletniego chłopca.

- „Modus operandi” w tym przypadku był niemal identyczny – dodaje Krzysztof Pawlik.

Jeden ze skradzionych telefonów został odzyskany. Sprawa okazuje się rozwojowa. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań, gdyż w napady na dzieci mogą być zamieszane inne osoby.

- Mamy przypuszczenia, że w przestępczym procederze udział brali inni nastolatkowie oraz osoby dorosłe, które zbywały skradzione fanty. O wynikach i realizacjach będziemy informować opinie publiczną w późniejszym czasie – mówi aspirant Krzysztof Pawlik.

FOT. POLICJA LUBIN

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 38 dni temu dnia 17/06/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 17, 2021 @ 1:57 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Sędziowie z Dolnego Śląska stają po stronie TSUE

Read More →