Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policjanci zlikwidowali dziuplę z kradzionymi autami

Przez   /   31/07/2017  /   No Comments

Legniccy policjanci zlokalizowali i zlikwidowali dziuplę samochodową, znajdującą się na terenie powiatu legnickiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli karoserie i części pochodzące z samochodów skradzionych na terenie Polski i Niemiec. Zatrzymanemu w tej sprawie 30-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nad tą sprawą funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pracowali od dłuższego czasu. Po potwierdzeniu zebranych informacji weszli do hali, zabezpieczając karoserię i części ze skradzionych samochodów.

Każdorazowo wstępna identyfikacja części potwierdzała, że pochodzą one z samochodów skradzionych na terenie Polski i Niemiec. Realizując czynności w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali jednego mieszkańca Legnicy w wieku 30 lat, który udzielał pomocy przy ukryciu pojazdów pochodzących z kradzieży.

Z ustaleń policjantów wynika, ze po kradzieży pojazdy trafiały do dziupli, gdzie następnie były demontowane na części. Policjanci zabezpieczyli 6 samochodów grupy VW o łącznej wartości nie mniejszej niż 289 000 złotych. 30-latek usłyszał zarzut paserstwa umyślnego w stosunku do mienia znacznej wartości.

Legniccy policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego przestępczego procederu, w związku z powyższym nie wykluczają też kolejnych zatrzymań. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i zastosował wobec 30-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Źródło: Policja Legnica

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1108 dni temu dnia 31/07/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 31, 2017 @ 2:58 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kiernikowski 116_640x426-0

Biskup legnicki zakazał ks. M. sprawowania Eucharystii

Read More →