Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policjanci z Legnicy szkolili Kawalerię Pancerną

Przez   /   03/06/2024  /   No Comments

W dniu 29 maja 2024. odbył się trzeci dzień współdziałania służb mundurowych na terenie poligonu w Świętoszowie, gdzie instruktorzy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy szkolili żołnierzy z 10 Batalionu Kawalerii Pancernej. Pozorowanie działań na poligonie miało za zadanie jak najwierniej odwzorować sytuacje mogące wystąpić w trakcie trwania wojskowej misji zagranicznej.

W związku z eskalacją konfliktu w południowym Libanie, istnieje ryzyko nasilenia się niepokoi społecznych oraz wrogiego nastawienia do sił zbrojnych ONZ. W związku z czym w ramach współdziałania służb mundurowych funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy i żołnierze z 10 Batalionu Kawalerii Pancernej ćwiczyli elementy przywracania zakłóconego bezpieczeństwa porządku publicznego. Kontrola tłumu, reagowanie na ataki substancjami łatwopalnymi, używanie środków przymusu bezpośredniego czy środków pozoracji to główne tematy trzydniowego szkolenia służb.

29 maja 2024r. instruktorzy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy odtworzyli symulacje działań pododdziału w sytuacji przywracania zakłóconego bezpieczeństwa i porządku publicznego. W symulacji brali udział policjanci SPPP w Legnicy oraz żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. To pozorowanie działań miało jak najwierniej odwzorować sytuacje mogące wystąpić w trakcie trwania wojskowej misji zagranicznej. Głownie nasi mundurowi szkoli żołnierzy tworzenia pododdziałów zwartych czyli zorganizowanej jednolicie dowodzonej grupy wykonującej działania prewencyjne w razie zagrożenia lub zakłócenia bezpieczeństwa albo porządku publicznego.

asp. szt. Monika Kaleta

FOT. POLICJA DOLNOŚLASKA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 50 dni temu dnia 03/06/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 4, 2024 @ 8:10 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-248601

Policjanci zatrzymali samochodowych złodziei

Read More →