helios
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policjanci uczą dzieci. Ruszył edukacyjny program “Alfa”

Przez   /   27/10/2016  /   No Comments

Od października br. legniccy policjanci rozpoczęli zajęcia z dziećmi i młodzieżą dot. dolnośląskiego programu edukacyjnego pn. „ALFA”. Program ukierunkowany jest na podnoszenie świadomości i kształtowanie pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

W przedszkolu “Chatkla Skrzatka” odbyły się kolejne zajęcia z dziećmi, w ramach rozpoczętego programu „ALFA”, ukierunkowanego na aktywność profilaktyczną w zakresie podnoszenia świadomości i kształtowania pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez specjalistę od zagadnień prewencji kryminalnej asp.szt. Jana Fornala. Jak się okazało, już najmłodsi wykazywali sporą wiedzę w zakresie omawianych zagadnień.
Funkcjonariusz wykorzystywał materiały dydaktyczne w postaci kolorowych plansz przedstawiających konkretne sytuacje, o których wspólnie można było porozmawiać.  Dzieci przyswajały wiedzę dotyczącą m.in. tego jak zachować się, gdy usłyszą strzały czy też, gdy zauważą jakiś podejrzany pakunek. Policjant na zakończenie usłyszał od dzieci piosenkę oraz otrzymał pamiątkową laurkę.
Było to kolejne spotkanie w ramach programu “ALFA”, który przewiduje prelekcje z dziećmi i młodzieżą wszystkich placówek oświatowych.
Program edukacyjno – informacyjny opracowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy współpracy z Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu, skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa dolnośląskiego. Wpisuje się on w założenia „Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019” (Uchwała nr 252 Rady Ministrów z dnia 9 grudnia 2014 r.), w którym zdefiniowane zostały zadania dla Policji.
Program „ALFA” częściowo stanowi kontynuację prowadzonych już wcześniej szkoleń. Został on jednak znacznie rozszerzony. Pierwszy etap programu adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej z terenu województwa. Zajęcia prowadzą specjalnie przeszkoleni policjanci, przygotowani przez specjalistów z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Śledczego Policji i psychologów.
Funkcjonariusze opracowując program, współpracowali też z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Sposób prowadzenia zajęć oraz opracowane i wykorzystywane podczas nich materiały dydaktyczne, zostały dostosowane do poszczególnych grup wiekowych. Projekt jest realizowany przy wsparciu środków finansowych Fundacji PZU
Źródło: Policja Legnica
FOt. POLICJA LEFNICA
    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tadeusz sz

Akt oskarżenia dla byłego wójta gminy Zagrodno

Read More →