Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policjanci eskortowali do szpitala ciężko chorą kobietę

Przez   /   23/03/2023  /   No Comments

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pilotowali samochód, w którym znajdowała się starsza kobieta, która miała problemy z oddychaniem i duszności. Sytuacja była bardzo poważna. Policjanci bez chwili wahania na sygnałach zapewnili bezpieczny pilotaż pojazdu do Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Dzięki reakcji policjantów chora błyskawicznie trafiła pod opiekę specjalistów i otrzymała fachową pomoc.

18 marca br., policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pełnili służbę na terenie Legnicy. Podczas patrolu miasta na ulicy Dziennikarskiej podjechał do policjantów zdenerwowany i przejęty mężczyzna i oświadczył, że w pojeździe znajduje się jego babcia, która ma problemy z oddychaniem i bardzo źle się czuje. Z uwagi na to, że mężczyzna jechał z daleka i nie znał miasta a stan kobiety się pogarszał, policjanci błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu samochodu do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Włączyli sygnały świetle i dźwiękowe w oznakowanym radiowozie i pilotowali samochód ulicami Legnicy. Funkcjonariusze pomogli szybko i bezpiecznie dotrzeć kobiecie do szpitala.

Po przyjeździe na miejsce 85-latka została natychmiast przekazana personelowi medycznemu, który udzielił jej specjalistycznej pomocy. Szybki i bezpieczny przejazd do szpitala pozwolił błyskawicznie udzielić chorej pomocy i być może uratował jej życie.

mł. asp. Anna Tersa Tersa

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 447 dni temu dnia 23/03/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 23, 2023 @ 12:04 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

concert-2527495_1280

Dni Legnicy: T.Love, VOX, Natalia Szroeder, Pectus…

Read More →