PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Policja uczy reakcji na zagrożenia terrorystyczne

Przez   /   31/01/2017  /   No Comments

Legniccy policjanci w Społecznym Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Legnicy zorganizowali kolejne spotkanie w ramach wojewódzkiego programu edukacyjnego pn. „ALFA”, ukierunkowanego na podnoszenie świadomości i kształtowania pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Policjanci Wydziału ds. Przestępczości Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w ramach programuedukacyjno – informacyjnego „ALFA” opracowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy współpracy z Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu, realizują kolejne spotkania w uczniami na terenie powiatu legnickiego.

28 stycznia br. policjanci Wydziału do spraw Nieletnich i Patologii zorganizowali zajęcia dla uczniów 3 klasy Społecznego Gimnazjum Towarzystwa wiedzy Powszechnej w Legnicy. Zajęcia z nastolatkami przeprowadził asp. szt. Jan Fornal wraz z st. asp. Andrzejem Jurkowskim.
Policjanci przekazywali młodzieży wiedzę dotyczącą m.in. tego jak zachować się, gdy usłyszą strzały czy też, gdy zauważą jakiś podejrzany pakunek. Pomagała im w tym kolorowa tablica obrazująca poszczególne sytuacje. Uczniowie wcielili się też w rolę policjanta przyjmującego zgłoszenie i osoby, która znalazła pozostawioną, podejrzaną torbę. W ten sposób uczniowie mogli utrwalić wiedzę o tym, jakie informacje należy w sytuacji zagrożenia przekazać służbom.

Ponadto podczas spotkania policjanci omówili, także odpowiedzialność prawną nieletnich oraz przestępstwa w sieci. Mówiąc o aktualnych zagrożeniach policjanci zwrócili młodzieży uwagę na negatywne zachowanie podczas korzystania z internetu i idącą za tym odpowiedzialność w przypadku naruszenia prawa. Podczas rozmowy z policjantami młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu zadając funkcjonariuszom nurtujące ich pytania.

Na zakończenie spotkania, aby młodzi ludzie pamiętali o zasadach omawianych podczas tych zajęć, policjanci rozdali uczestnikom opaski. Jak widać na zdjęciach młodzież bardzo chętnie identyfikowała się z przesłaniem widniejącym na opasce „STOP TERRORYZMOWI”.

mł. asp. Iwona Król-Szymajda

FOT. POLICJA LEGNICA

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

NDS_4

Aktywność fizyczna Polaków. Czy jest z nami aż tak źle?

Read More →