AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Polbruk otworzył nową linię produkcyjną w Legnicy

Przez   /   26/10/2023  /   No Comments

Firma Polbruk – największy producent kostki brukowej, płyt betonowych oraz małej architektury w Polsce uruchomiła w Legnicy nowoczesną linię produkcyjną.

Jest to kolejna inwestycja lidera w produkcji kostki brukowej, płyt betonowych i małej architektury na polskim rynku. Spółka Polbruk jest częścią międzynarodowego koncernu CRH – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. Obecnie Polbruk posiada 21 fabryk na terenie całego kraju, w których znajduje się 36 nowoczesnych linii produkcyjnych i zatrudnionych jest ponad 700 pracowników.

Nowo uruchomiona linia produkcyjna w zakładzie w Legnicy została wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które znacznie zwiększają moce produkcyjne legnickiej fabryki. Prace związane z budową i uruchomieniem nowej inwestycji rozpoczęły się w grudniu 2019 r., a pierwsza produkcja ruszyła już w 2023 r. W uroczystości uruchomienia nowej linii produkcyjnej wzięli udział przedstawiciele rady nadzorczej firmy Polbruk, przedstawiciele CRH Polska, CRH Europe oraz CRH Architectural Products Europe, kontrahenci i pracownicy firmy Polbruk. Uroczystego przecięcia wstęgi na znak oficjalnego otwarcia nowej linii produkcyjnej dokonali Tadeusz Krzakowski – prezydent Legnicy, Tom Waltasaari – dyrektor zarządzający CRH Architectural Products Europe, Mariusz Ferenc – prezes zarządu Polbruk oraz przedstawiciele zarządu spółki.

- Firma Polbruk rozwinęła się na przestrzeni lat poprzez liczne akwizycje, połączenia oraz projekty budowy nowych zakładów produkcyjnych. Nowa linia znacznie zwiększa wydajność produkcji w zakładzie w Legnicy oraz pozwala nam na rozszerzenie działalności. Obecnie w naszym portfolio znajduje się ponad 400 produktów, przy czym duży nacisk kładziemy na rozwiązania ekologiczne. Zrównoważony rozwój jest dla nas niezmiernie ważny, dlatego naszym priorytetem są funkcjonalne i trwałe rozwiązania tworzone z poszanowaniem dla środowiska i z myślą o przyszłych pokoleniach – mówi Mariusz Ferenc, prezes zarządu Polbruk S.A.

W projekcie nowej linii technologicznej w zakładzie w Legnicy uwzględniono szereg rozwiązań chroniących środowisko, m.in. retencjonowanie wody, recykling wody zużywanej w procesie produkcyjnym, odzysk ciepła odpadowego z urządzeń linii produkcyjnej oraz produkcję energii elektrycznej przy pomocy paneli fotowoltaicznych, przy czym 94% wyprodukowanej energii zużywane jest na miejscu.

Przy zakładzie w Legnicy powstał również nowy ogród wystawowy dla klientów, będący miejscem inspiracji i prezentacji najnowszych trendów ogrodowych oraz rozwiązań miejskich. Na ponad 400m2 nowocześnie zaaranżowanej ekspozycji zobaczyć można nowości produktowe i ciekawe rozwiązania aranżacyjne. W portfolio firmy Polbruk znajdują się wielkoformatowe płyty betonowe, kostki przemysłowe, szlachetne, dekoracyjne o wielu różnych kształtach, kolorach i wymiarach, rozwiązania ekologiczne oraz elementy małej architektury: murki, obrzeża, palisady i ogrodzenia. Produkty Polbruk wykorzystywane są w wielu różnorodnych inwestycjach w całej Polsce, zarówno tych prywatnych wokół domu, jak i tych instytucjonalnych. Polbruk każdego roku uczestniczy w kluczowych inwestycjach realizowanych przez największe firmy budowlane w całej Polsce. Są wśród nich inwestycje w sektorze mieszkaniowym, jak i inwestycje infrastrukturalne i drogowe.

Źródło (tekst, zdjęcia): TokTok Full service PR&advertising

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_3213,klOWfqWibGpC785HlXs

Kompromis w sprawie podatku od nieruchomości

Read More →