Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pojedynek na drodze. Trzech furiatów taranowało swe auta

Przez   /   22/06/2021  /   No Comments

Pod wiejskim sklepem w Piotrówku doszło do kłótni kierowców. Konflikt eskalował, kiedy jeden cofając celowo uszkodził samochód drugiemu. Rozpoczął się szaleńczy pościg w kierunku Legnicy, podczas którego trzej mężczyźni zajeżdżali sobie drogę albo próbowali zepchnąć się do rowu. Jeden z kierowców był pijany, drugi po narkotykach. Interweniowała policja. 

- W piątek 18 czerwca 2021 roku legnicka drogówka została poinformowana o zdarzeniu drogowym przy ulicy Iwaszkiewicza w Legnicy – opowiada podkom. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – Funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie ustalili, że do pierwszego kontaktu pojazdów doszło we wsi Piotrówek. Tam przed sklepem dwóch kierujących pokłóciło się. Jeden z nich pojazdem marki Toyota Hilux wykonał manewr cofania i celowo uderzył w stojący za nim VW Touran, po czym odjechał w kierunku Legnicy. Mężczyzna natychmiast udał się za nim, informując o zdarzeniu swojego syna.

22-latek odpalił swego passata i ruszył z pomocą ojcu.

Cała trójka stoczyła niebezpieczny pojedynek na drodze. W Grzybianach uciekający przed kierowcą VW Tourana i jego synem kierowca toyoty jechał niewłaściwą stroną drogi. Poczekał, aż ścigający zrówna się z nim, a potem raptownie zmienił pas ruchu, próbując zepchnąć passata z drogi. Ojciec 22-lata odpowiedział na to zajeżdżając toyocie drogę swoim touranem. Toyota uderzyła w prawy bok volkswagena, ale jej kierowca nie dał za wygraną. Wrzucił wsteczny bieg, uderzył w stojącego za nim passata i odjechał.

Kilka kilometrów dalej, w Zamienicach, sytuacja się powtórzyła. 22-latek w passacie próbował z prawej strony wyprzedzić jadącą środkiem drogi toyotę. Zepchnięty z drogi, staranował ciąg skrzynek pocztowych na poboczu.

Pościg przeniósł się na ulice Legnicy. Na ulicy Iwaszkiewicza, kierowca passata po raz kolejny usiłował wyprzedzić toyotę z prawej strony, aby go zatrzymać, i doszło do kolejnego zderzenia pojazdów. Szaleństwo zostało przerwane przez policję.

- Policjanci przebadali wszystkich kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi podkom. Jagoda Ekiert. – Okazało się, że jeden z nich, 22-latek, kierujący VW Passatem, znajduje się w stanie nietrzeźwości. Kierującemu toyotą przeprowadzono badanie na zawartość środków odurzających z wynikiem pozytywnym. Wszystkim trzem mężczyznom zatrzymano uprawnienia do kierowania. 22- i 37-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają całe zdarzenia. 27-latek jest podejrzany o sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Legnicy zastosował wobec niego dozór policji.

/>

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1097 dni temu dnia 22/06/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 23, 2021 @ 3:41 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →