PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Podwyżki dla nauczycieli zostały wypłacone

Przez   /   17/06/2022  /   1 Comment

Zgodnie z nowelizacją Karty nauczyciela średnie wynagrodzenie nauczycieli od 1 maja tego roku wzrosło o 4,4 proc.

W rozporządzeniu w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli określono nowe stawki wynagrodzenia. I tak nauczyciel stażysta z tytułem zawodowym magistra i przygotowaniem pedagogicznym zarobi o 130 zł brutto więcej, tj. 3.079 zł. Zarobki nauczyciela dyplomowanego wynoszą 4.224 zł i jest to o 178 zł brutto więcej.

W związku z likwidacją trzeciego stopnia zaszeregowania placowego nauczyciele posiadający wykształcenie licencjata, bądź osoby, które ukończyły: Studium Nauczycielskie, Studium Wychowania Przedszkolnego, Kolegium Nauczycielskie, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych przeszeregowano do stopnia drugiego. Wzrost wynagrodzenia tych nauczycieli jest znaczny, bo w przypadku nauczyciela dyplomowanego wynosi 599 zł.

Wprowadzona zmiana umożliwia jednocześnie podwyższenie dodatków do wynagrodzenia zależnych od wynagrodzenia zasadniczego, np. za wysługę lat, motywacyjnego, opiekuna stażu, za trudne warunki pracy. W efekcie wystąpi również wzrost wynagrodzenia za zrealizowane godziny ponadwymiarowe.

Skutek finansowy dla budżetu miasta wynikający z wdrożenia podwyżek dla nauczycieli od 1 maja 2022 roku w skali miesiąca wynosi 365 tys. zł, a w skali roku ukształtuje się na poziomie 4,75 mln zł.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Anonim pisze:

    Podwyżka o 4,4% przy inflacji 14%…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

boisko_mlodziez_2,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Legnicki ratusz ogłosił wyniki głosowania LBO

Read More →