Helios_baner
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Urząd zakupi 481 laptopów dla legnickich dzieci

Przez   /   17/06/2022  /   No Comments

W Legnicy na zakup laptopów w ramach ogólnopolskiego grantu trafi ponad 1 mln 200 tys. Miasto otrzymało dofinansowanie na realizację projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym- Granty PPGR” w konkursie „Cyfrowa Gmina”  w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Celem projektu jest wsparcie cyfrowe dzieci z rodzin, których dziadkowie pracowali niegdyś w zlikwidowanych państwowych przedsiębiorstwach gospodarki rolnej. Gmina Legnica mogła ubiegać się o takie wsparcie, gdyż na jej terenie funkcjonowały państwowe przedsiębiorstwa rolne.

Do konkursu złożono 550 wniosków, 481 spełniło kryteria zawarte w regulaminie konkursu i zakwalifikowało się do projektu. Uzyskane dofinansowanie w wysokości 1 202 500,00 złotych zostanie przeznaczone na zakup laptopów dla celów edukacyjnych. Aktualnie trwa procedura przetargowa na dostawę sprzętu.

Zakupiony przez gminę sprzęt komputerowy zostanie przekazany na własność zakwalifikowanym do programu Wnioskodawcom – rodzicom uczniów niepełnoletnich lub uczniom pełnoletnim, w oparciu o podpisaną umowę darowizny. Przez dwa lata sprzęt znajdzie się jednak pod nadzorem gminy, która sprawdzi, czy wykorzystywany jest przez beneficjentów zgodnie z przeznaczeniem założonym w programie. Zakupiony i przekazany uczniom sprzęt z pewnością będzie dużym wsparciem dla rodzin w sytuacji ewentualnej nauki zdalnej w kolejnym roku szkolnym.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_20220705_122331

Petycja w obronie teatru przed prezydentem Legnicy

Read More →