OSOBUS

Pływacy UKS Delfinek mistrzami okręgu

Przez   /   16/12/2014  /   No Comments

W dniach 12-13 grudnia w Nowej Rudzie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu w Pływaniu 2014, uznawane za jedne z głównych w kalendarzu zawodów Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Uczestniczyło 407 zawodników z 43 klubów z Dolnego Śląska. Legnicę reprezentował Uczniowski Klub Sportowy Delfinek, który wywalczył 8 medali. Mistrzowie ci na co dzień trenują na pływalni przy Zespole Szkół Budowlanych pod okiem trenerki Jowity Malchar.

Adam Kustra ze Szkoły Podstawowej nr 18 został Mistrzem Dolnego Śląska na dystansie 200 m stylem dowolnym. Wywalczył też III miejsca na 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym i 200 m motylkowym.

Maria Kłusek ze Szkoły Podstawowej nr 7 została Mistrzynia Dolnego Śląska na dystansie 200 m stylem dowolnym. Na dystansie 400 m stylem zmiennym wywalczyła II miejsce, a na 50 m stylem klasycznym – miejsce III. Ignacy Frydrychowicz (TWP) zdobył trzecie miejsce na dystansie 200 m stylem motylkowym. Nowymi rekordami życiowymi pochwalić się mogą: Maja Gulka, Milena Możdżan, Krzysztof Gliwiński i Mieszko Hudyka.

Po tych zawodach wyłoniona zostanie dolnośląska kadra pływacka młodzików. Zawodnicy UKS Delfinek Legnica, po odniesionych sukcesach, mają poważne szanse na wejście do kadry.

źródło: UM Legnica

• Publikowany: 3418 dni temu dnia 16/12/2014
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 16, 2014 @ 9:49 am