Zagrodno
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Planeta Energii ma na swojej orbicie Legnicę

Przez   /   21/09/2021  /   No Comments

Już w środę 22 września do Legnicy, dzięki Fundacji Orlen, zawita edukacyjne wydarzenie pod nazwą Planeta Energii. Wszystkie atrakcje będą miały miejsce w Rynku, są bezpłatne, a mieszkańcy mogą odwiedzać Planetę w godzinach od 12.00 do 18.00.

 

Zapraszamy dzieci i rodziców na niesamowitą przygodę w mobilnej strefie nauki Planety Energii, organizowanej w ramach ogólnopolskiego program edukacyjnego, którego celem jest propagowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wiedzy o energii elektrycznej i ekologii.

Podczas spotkania w Rynku mieszkańcy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji dostępnych bezpłatnie w specjalnie przygotowanej strefie.

Na odwiedzających będą czekać przeszkoleni edukatorzy, a wraz z nimi szereg atrakcji:

- nauka elektrostatyki z wykorzystaniem wyjątkowego urządzenia, jakim jest Generator Van de Graaffa,

- możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia,

- nauczenie się segregacji śmieci na Goglach VR,

- interaktywna kolorowanka dla najmłodszych oraz strefa nauki wraz z quizami na temat czterech żywiołów (woda, powietrze, ogień, ziemia) i ich wykorzystania jako alternatywnych źródeł energii. Zobacz, co możemy wspólnie zrobić dla naszej planety.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

RYC. FUNDACJA ORLEN

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Symulator3 PWSZ

Kolej szuka pracowników, legnicka PWSZ ich szkoli

Read More →