AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Piotr Borys jedynką Koalicji Obywatelskiej w Legnicy

Przez   /   30/07/2019  /   No Comments

Koalicja Obywatelska przedstawiła czołówkę swych list do Sejmu. W okręgu legnicko-jelniogórskim jedynką będzie Piotr Borys z Lubina – były europoseł i były wicemarszałek Dolnego Śląska, dyrektor Biura Krajowego Platformy Obywatelskiej. Kolejne miejsca na liście zajmują: jeleniogórska posłanka Zofia Czernow i poseł Robert Kropiwnicki z Legnicy. Czwarte miejsce jest zarezerwowane dla Iwony Krawczyk albo Ewy Drozd. 

We wcześniejszych wyborach jedynką w Legnicy był Grzegorz Schetyna. Tym razem lider PO będzie otwierał listę w Warszawie. Na jego miejsce w Legnicy wskoczył Piotr Borys, który w poprzednich wyborach parlamentarnych nie miał szczęścia. Partia wystawiła go do Senatu przeciwko Dorocie Czudowskiej z PiS-u. Zdobył 54.640 głosów – niby dużo, ale o prawie 13 tys. mniej mniej niż Czudowska.

Pełne listy będą znane w połowie sierpnia. 14 sierpnia KO zamierza pozamykać listy do Sejmu i ustalić kandydatów do Senatu. Na 16 sierpnia jest planowane ostatnie posiedzenie zarządu KO. 17 sierpnia listy zatwierdzą rady krajowe partii wchodzących w skład koalicji.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 211 dni temu dnia 30/07/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 30, 2019 @ 7:35 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

doctor-563429_1920

Lubin. Pacjentka przychodni z podejrzeniem koronawirusa

Read More →