Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pijany ojciec wiózł dwoje dzieci. Rozbił się za Lubinem

Przez   /   06/09/2019  /   No Comments

40-letni kierowca samochodu osobowego pod wpływem alkoholu spowodował kolizję na drodze krajowej nr 3. W samochodzie wiózł dwoje swoich dzieci w wieku 8 lat. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy i wjechał do rowu, w którym nadal, przez kilkadziesiąt metrów kontynuował swoją jazdę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że skrajnie nieodpowiedzialny ojciec ma w swoim organizmie ponad 1,2 promila. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą samochodową przez świadka, jadącego za mężczyzną.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 20:00 na drodze krajowej nr 3 relacji Lubin -Polkowice. Funkcjonariuszy o całym zdarzeniu powiadomił świadek, który jechał za sprawcą kolizji.

Kiedy policjanci ruchu drogowego dotarli na miejsce, kierujący samochodem osobowym nadal siedział za kierownicą swojego samochodu. Auto było w rowie w takiej pozycji, że w każdym momencie mogło się przewrócić. Mimo tego pijany kierowca cały czas próbował z rowu wyjechać. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Jak wykazało badanie, miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.
Jak ustalili policjanci, 40 – letni mieszkaniec Lubina jadąc drogą krajową nr 3 z Lubina w kierunku Polkowic stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy i wjechał do rowu, w którym kontynuował swoją jazdę przez kilkadziesiąt metrów. Pasażerami mężczyzny było dwoje dzieci w wieku 8 lat. Kobieta, która widziała całe zdarzenie zatrzymała się, pomogła dzieciom wyjść z auta i zaopiekowała się nimi do czasu przyjazdu funkcjonariuszy.

Na miejsce zdarzenia mundurowi wezwali pogotowie ratunkowe, ale na szczęście dzieci, jak również ich ojciec, nie wymagali hospitalizacji.

Dzieci przekazano pod opiekę członka rodziny.

Kierowcę czeka sprawa przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, pozbawienie prawa jazdy do 3 lat i wysoka grzywna. Mężczyzna może również odpowiadać za stworzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia bądź zdrowia swoich małoletnich dzieci, za co może grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy również za obywatelską postawę, pomoc dzieciom i poinformowanie policji o całym zdarzeniu. Takie zachowanie buduje poczucie bezpieczeństwa w momencie, gdy na naszej drodze pojawiają się tak nieodpowiedzialni kierowcy, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Ta prawidłowa reakcja zasługuje na szczególne uznanie.

asp. szt. Sylwia Serafin/ Oficer Prasowy KPP w Lubinie

FOT. POLICJA LUBIN

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 335 dni temu dnia 06/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 6, 2019 @ 10:21 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

117105267_3030432717065371_619715376988979341_o (1)

18 udziałowców Sanikomu chce się uniezależnić

Read More →