Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pijany jak bela. Zygzakiem ruszył na rozmowę o pracę

Przez   /   14/08/2019  /   No Comments

Zawodowy kierowca zatrzymał w Gniewomierzu mężczyznę w osobowym pegueocie, który miał wyraźny problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Zatrzymany, mieszkaniec powiatu jaworskiego, zionął powietrzem z zawartością prawie 4 promili alkoholu. Tłumaczył, że jedzie na rozmowę o pracę…

13 sierpnia około godz. 14.40 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał sygnał o tzw. obywatelskim zatrzymaniu kierowcy, który zagrażał bezpieczeństwu innych użytkowników drogi. Zatrzymania dokonał zawodowy kierowca ciężarówki w miejscowości Gniewomierz. Zaniepokoił go tor jazdy pegueota. Auto sunęło podejrzanym zygzakiem, co mogło oznaczać, że za kierownicą siedzi ktoś nietrzeźwy. Kierowca ciężarówki zatrzymał pegueota, zablokował mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. Następnie wyciągnął kluczyki ze stacyjki i wezwał policję.

- Podejrzenia zawodowego kierowcy, co do stanu trzeźwości kierującego peugeotem, potwierdził bardzo mocny zapach alkoholu wydobywający się z pojazdu – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert. – Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 29-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego tłumaczył się policjantom, że musiał wsiąść za kierownicę samochodu bo jechał na rozmowę o pracę. Mężczyzna z uwagi na swój stan nietrzeźwości został umieszczony w Miejskiej Izbie Wytrzeźwień. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej kierowcy, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami nawet na 15 lat.

FOT. POLICJA LEGNICA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 327 dni temu dnia 14/08/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 14, 2019 @ 11:47 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tadeusz sz

Akt oskarżenia dla byłego wójta gminy Zagrodno

Read More →