Starostwo5
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Piękny bieg w Zagrodnie. Z widokiem na wulkan FOTO

Przez   /   24/04/2022  /   No Comments

174 osoby (59 dzieci i 115 dorosłych) ukończyły I Bieg Z Widokiem Na Wulkan w Zagrodnie, poprowadzony urokliwą trasą wśród pól i doliny Zimnika. Organizatorom – Stowarzyszeniu Pozytywnie Nakręceni i Fundacji Adelin – sprzyjała pogoda, ale fantastyczna atmosfera to już wyłącznie ich zasługa. Oby za rok było równie pięknie. 

 

W biegu głównym na 11 km zwyciężył Maciej Dawidziuk ze Złotoryi (czas 40 minut i 52 sekundy) przed Szymonem Kucą (Olaws Złotoryja) i Zbigniewem Frydlewiczem (BiegamDlaZdrowia.pl Jelenia Góra). Na dystansie 7 km najszybsi byli Leszek Oleksiuk (Zgorzelec), Grzegorz Włodarczyk (Czaple) i Kamil Prońko (Legnica). Po marszu Nordic Walking na 7 km na podium stanęli Jarciszewska renata oraz Katarzyna Jesionka i Adam Jesionka (Wojcieszów). Preludium do biegów dla dorosłych były zawody dla dzieci na kilku dystansach. Najmłodsi ścigali się na 300 metrów – zwyciężył Jerzy Pitura przed Janem Dochniakiem i Maksymilianem Oparą (wszyscy z Zagrodna). W kategorii 9-11 lat dystans 600 m. jako pierwszy pokonał Oliwier Salomon (Wyskok), drugie miejsce zajął Marcin Chodor z Wrocławia a trzecie Dominik Grzeszczyk z Zagrodna. w biegu na 900 metrów (dla 12-, 13- i 14-latków) tryumfowali Łuaksz Zwolan (Olszanica), Bartłomiej Hołownia (Czaple) i Izabela Sajdak (Lubawka). Kacper Bochra ze Świerzawy był zwyciezcą biegu na 1200 m.

Dla dorosłych przepiękne medale ze szkła zaprojektowała artystka z Grodźca Pati Dubiel. Na dzieci poza medalami czekało na mecie mnóstwo nagród: piłki, hulajnogi, deskorolki, sprzet do ćwiczeń, gry planszowe itd. Część przypadła zwycięzcom, razem z pucharami, a resztę rozlosowano wśród uczestników biegu.

W zabezpieczeniu trasy, poprowadzonej malowniczymi wzgórami i dolinami między Zagrodnem a Grodźcem, brali udział policjanci oraz strażacy z OSP Olszanica, OSP Grodziec, OSP Brochocin, OSP Wojciechów, OSP Sędzimirów oraz Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej Baryt w Stanisławowie.

Organizatorów Biegu Z Widokiem Na Wulkan wsparli sponsorzy: właściciele Elektrowni Wiatrowych Łukaszów i Modlikowice Spółki Amon i Talia z grupy Polenergia, Osadkowski-Cebulski Sp z o.o., Przedsiębiorstwo Rolne “Łukaszów” Sp z o.o.,  Vox Logistics Do z o.o., Usługi budowlane Damian Miklas,  Firma Usługowa Halina Rajczakowska, firma Wojcieszowianka, Salony Fryzjerskie Justyna i Grzegorz Gap, Winnica Kindler, Zamek Grodziec Sp z o.o.,  Gospodarstwo rolne Dawid Kowcz, Fizjo-fit4you Kinga Zagdanska, Przedsiębiorstwo SOLO, Sklep Spożywczy SAM w Zagrodnie.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

_NAG0005

Garbera za Janczyszyna. W Grodźcu zmienił się kasztelan

Read More →