WMD MCD
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

W Legnicy debatowali Paweł Tanajno i Michał Huzarski

Przez   /   25/09/2020  /   21 Comments

Po raz kolejny w ramach „Debaty dla Legnicy” starli się polityk znany w kraju oraz działacz lokalny. W czwartek 24 czerwca w Sali konferencyjnej ARLEG w Legnicy odbyła się debata z udziałem dwóch polityków i przedsiębiorców: Pawła Tanajno oraz Michała Huzarskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ekonomię dla Legniczan.

Pomimo tego, że panowie usiedli przy jednym stole, debata przybrała formę online i z uwagi na zagrożenie koronawirusem odbyła się bez udziału publiczności. Jako pierwszy, na rozgrzewkowe pytanie: „Kapitalizm czy socjalizm?” odpowiedział gość z Warszawy. – Z kapitalizmem jest jak z demokracją: może nie jest idealny, ale nic lepszego nie wymyślono – mówił Paweł Tanajno, który uważa socjalizm za utopijny raj, którego prawdziwa odsłona różni się od jego założeń. – Na co dzień doświadczamy socjalizmu w praktyce: swoją polityką zarządzania państwem prowadzi go Prawo i Sprawiedliwość. Ostatecznie wszyscy są obciążeni daninami, ciężko pracują po to, by pewna kasta polityczna żyła dostatnio na ich koszt – tłumaczył były kandydat na urząd Prezydenta RP.

- Pomimo tego, że jestem przedstawicielem Nowej Lewicy i serce mam „po lewej stronie”, muszę powiedzieć, że ani socjalizm, ani kapitalizm – mówił Michał Huzarski, który odniósł się do wypowiedzi swojego kontr dyskutanta z Warszawy. – Nic tak dobrze nie zabija kapitalizmu, jak właśnie demokracja, tak twierdzą ekonomiści, którzy zjedli na tym zęby. Opowiadam się za jakością życia obywatela niezbyt dużym kosztem społecznym – tłumaczył polityk opowiadający się za połączeniem obu systemów gospodarczych.

Kolejne pytania dotyczyły tematyki krajowej i lokalnej. Druga z wymienionych wiązała się z pytaniami o zadłużenie miast, klucz do dynamicznego rozwoju samorządu oraz Specjalne Strefy Ekonomiczne. W ostatnim z tych pytań rozmówcy nieoczekiwanie znaleźli wspólny mianownik.
– SSE powstały wtedy, kiedy byliśmy w bardzo trudnej sytuacji gospodarczej – mówił przedstawiciel lewicy, który za dobrodziejstwo stref uważa 312 tys utworzonych miejsc pracy. – Niewątpliwym minusem jest natomiast to, że umarzane podatki dochodowe powodują sytuację, w której wielki koncerny dostaję w prezencie – Michał Huzarski powołał się przy tym na przykład jaworskiego Mercedesa.
Na pytanie o SSE odpowiedział również Paweł Tanajno – Socjalistyczne państwa wdrażając swoją myśl, ograniczają przy tym wszelką aktywność gospodarczą obywateli, obciążając ich podatkami, wysyłając tony urzędników na kontrole. Historia uczy, że ci „obrzydliwi kapitaliści” jakoś nie śmierdzą socjalistom wtedy, gdy z zachodu przychodzi korporacja, ponieważ jest dobra, by ratować gospodarkę socjalistyczna, która upada – mówił Paweł Tanajno. Panowie zgodzili się z tym, że umarzanie podatku określonym grupom stanowi prezent dla wielkich firm.

Wrześniowa „Debata dla Legnicy” została poprowadzona przez Seweryna Dorobę, Członka Zarządu EDL – W naszym kraju powinna funkcjonować wysoka kultura polityczna i chcemy, by takich debat było więcej. Nie będziemy uciekać od starć , w których wykuwa się wspólna wizja na nasze państwo – mówił prowadzący, który zachęcał do wstępowania w szeregi organizacji. – Wszystkie osoby zainteresowane działalnością lokalną, propagowaniem wiedzy o ekonomii oraz lokalnej polityce zapraszamy nasz fanpage, gdzie można wypełnić formularz rekrutacyjny – tłumaczył S. Doroba.

Pełny zapis debaty dostępny jest na fanpage stowarzyszenia oraz kanale Youtube Ekonomii dla Legniczan. Wrześniowe spotkanie stanowiło trzecią odsłonę serii: „Debata dla Legnicy”. Na poprzednich pojawiły się takie postacie ze świata polityki, jak Janusz Korwin-Mikke, Robert Gwiazdowski czy Adam Gizicki.

TUTAJ JEST LINK do formularza rekrutacyjnego EDL

Źródło: Ekonomia dla Legniczan

FOT. EKONOMIA DLA LEGNICZAN

    Drukuj       Email

21 komentarze

 1. lustrator pisze:

  Jeszcze kilka lat temu faceci w kominiarkach wywlekliby cię z domu o 6 rano….>>>.faktycznie jeszcze pare lat temu Blida musiala sie sama zastrzelic rano a teraz przychodza o 10 rano na kawe i tylko w maseczkach.Jak ja kocham idiotów .Mam z czego i zyc i posmiac sie. A ty kubusiu jezdes wrecz wymarzony……..

 2. lustrator pisze:

  debili jak i przekazy dnia rozsyłane przez POspólstwo,>>>brawo wreszcie nareszcie zrozumiales kto to jest kurski i jego telewizja.

 3. Legniczanin pisze:

  Nie trzeba oglądać TV aby samemu dokonać oceny zdarzeń. Żółte, zielone i czerwone paski są dla debili jak i przekazy dnia rozsyłane przez POspólstwo, które tak namiętnie cytujesz ucinając przy kopiowaniu pierwsze litery…

  Dzięki temu, że teraz mamy demokrację możesz spokojnie epatować na tym portalu swoim jadem nienawiści. Jeszcze kilka lat temu faceci w kominiarkach wywlekliby cię z domu o 6 rano….

  Tylko dlaczego nigdy lustrator nie pisze na temat tylko odpala swoje fake newsy z całkiem innej beczki?

  Lemingi lewą, gęsiego marsz i hop na główkę do rynsztoka!
  Lustrator na czele tego pochodu….

 4. lustrator pisze:

  ak wynika z ustaleń “Rzeczpospolitej”, ponad połowa mieszkań na warszawskim rządowym osiedlu wynajmowana jest przez osoby, które nie zajmują kierowniczych stanowisk w państwie. Wszystko po dużo niżej cenie niż wynosi średnia stawka rynkowa>>>>.no patrz kubusiu to tez jest zlodziejstwo tyle ze skad ty masz o tym wiedziec patrzac caly dzien na zolte paski.

 5. lustrator pisze:

  no patrz kubusiu to oni tez moga wybrac sobie zlodzieji skoro ty mogles.I po co sie napinasz i wylewasz te swoje pomyje.Oni moga takich samych lubic jak ty…demokratycznie.

 6. Legniczanin pisze:

  lustrator pisze: 27/09/2020 o 13:44 to dlaczego inni nie moga glosowc na swoich.Kubusiu.

  Pytanie bez sensu!
  Istotą demokracji jest swoboda wyboru w myśl zasady jaki kandydat taki elektorat!

  Ważne jest aby elektorat miał świadomość przeszłości kandydata, szczególnie takiej którą ten próbuje ukryć….

 7. lustrator pisze:

  to dlaczego inni nie moga glosowc na swoich.Kubusiu.

 8. lustrator pisze:

  to pojedziemy jeszcze o zalewskiej i okradaniu PCK ,okradaniu funduszy dla poszkodowanych przez przestepców przez ziobro etc etc.I dziwnej ciszy o tym.

 9. lustrator pisze:

  a premier kupil za darmo od kosciola dziesiatki hektarow dla zony za psie pieniadze a szumowski wydał setki milonow za jedno wielkie badziewie ktore sprowadził z prezesem kghmu a sasin wydal 70 mln na papier,a kurski dostał 2mld zlotych ktore mogly isc na onkologie.A duda podwoił budzet biura dwa razy i pojdzie to na premie swojakow a szydlo 20 mln na meza. Dalej jeszcze kubusiu ??a glosowales na nich..

 10. Legniczanin pisze:

  Nie zniżając się do poziomu rynsztoka….

  Obywatele mają prawo wiedzieć, kto z lokalnych polityków aspiruje do władzy.

  I tak Michaś uwłaszczył na swoją rzecz hotel pielęgniarek, drugi zastępca ds. medycznych sprywatyzował stację dializ aby zostać jej kierownikiem a naczelny uznał milionowy dług na rzecz firmy lichwiarskiej w dniu kiedy sąd we Wrocławiu uznał dług za przedawniony. Taka to SLD-owska sitwa rządziła szpitalem…..

 11. lustrator pisze:

  Nic nie znaczący kandydat na prezydenta rozmawiał z ….. cwaniakiem, który uwłaszczał się na majątku szpitala, w którym pracował i twierdzi, że jest pro obywatelski… Znaczy co tym obywatelom można jeszcze …. ukraść???
  Wart Pac pałaca….>>>>tak zawsze lejesz te pomyje kiedy nie dotyczy to PICu?Czy dla ciebie to jest merytoryczna opinia czy PICowski chwyt za gardło?

 12. lustrator pisze:

  pajdi kubus a babcia cie usciska.

 13. lustrator pisze:

  Nic merytorycznego w dyskusji,ale przecież nie o to chodzi. Ważne jest aby wylać pomyje negatywnych emocji i frustracji przy okazji obrażając innych!>>>no wlasnie odnioslem sie do merytorycznosci starego pierdoly obrazajacych innych wiec przypominam>>>Nic nie znaczący kandydat na prezydenta rozmawiał z ….. cwaniakiem, który uwłaszczał się na majątku szpitala, w którym pracował i twierdzi, że jest pro obywatelski… Znaczy co tym obywatelom można jeszcze …. ukraść???
  Wart Pac pałaca….

 14. Legniczanin pisze:

  lustrator kontestator zawsze na miejscu.

  Nic merytorycznego w dyskusji,ale przecież nie o to chodzi. Ważne jest aby wylać pomyje negatywnych emocji i frustracji przy okazji obrażając innych!

  Gdzie jest Redakcja i obiecane kontrolowanie treści? Wyzywanie od starych pierdoł to jest właśnie mowa nienawiści,z którą Redakcja miała walczyć….

  Nie pozostaje nic innego jak zarządzić “lewą marsz w kierunku rynsztoka!”

 15. lustrator pisze:

  tak na marginesie kubusiu duda nie jest lepszy od zadnego z nich ale glosowales na niego.Tylko dlatego ze pojawiał sie w telewizji?Czy jest ładniejszy od nich.I czy jest za socjalizmem czy kapitalizmem…kubusiu?

 16. lustrator pisze:

  a moze ty stara piedolo zajdziesz tam, zadasz pytania i moze cos sie dowiesz.Nie kazdy ma takie zaplecze w postaci TVP jak duda prezydent. Najzabawniesze jest to ze innych nie ma a ty nie starasz sie na to zaszczytne stanowisko zeby rozstrzygnac socjalizm czy kapitalizm.Na razie generalnie mamy socjalizm tak wiec masz o co walczyc..

 17. Legniczanin pisze:

  To jest debata o Legnicy…
  rozgrzewkowe pytanie: „Kapitalizm czy socjalizm?”???

  Nic nie znaczący kandydat na prezydenta rozmawiał z ….. cwaniakiem, który uwłaszczał się na majątku szpitala, w którym pracował i twierdzi, że jest pro obywatelski… Znaczy co tym obywatelom można jeszcze …. ukraść???
  Wart Pac pałaca….

 18. lustrator pisze:

  pozoranta” na tym arcyciekawym spotkaniu!>.o tym mowa .Nalezalo zalatwic tercet egzotyczny albo marytniuka zeby poskakal na scenie to byloby wiecej nawet dziennikarzy.. Nawet sam kaczynski bez mowienia bylby ciekawszy.BO co w koncu mieszkanca legnicy obchodzi ta legnica,

 19. xxx pisze:

  Dobrze, ze przyszli dziennikarze, bo nie mialby kto “robić za pozoranta” na tym arcyciekawym spotkaniu!

 20. lustrator pisze:

  slusznie stawiac tylko na tych co maja 98% i maja dluga brode a ci nieznani niech zostana nieznani na zawsze.A ciemny lud jak był glupi taki pozostanie na zawsze nieznany..

 21. xxx pisze:

  Rozpoznawalny przez promil społeczeństwa były kandydat na urzad prezydenta i kompletnie nieznany (moze poza kilkoma legniczanami) lokalny działacz SLD… Zainteresowanie murowane;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

coronavirus-5064371_1920

Jak ZUS ułatwi życie osobom na kwarantannie

Read More →