Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Patrz prosto w obrazy… w Galerii Sztuki w Legnicy

Przez   /   06/02/2024  /   No Comments

W ubiegły piątek (2 lutego) odbył się wernisaż wystawy Anny Bujak i Huberta Bujaka „Patrz prosto w oczy”. Wystawę , wraz z artystami, otworzyła Justyna Teodorczyk – dyrektorka Galerii Sztuki. Na otwarciu – oprócz licznej publiki – Galeria gościła także Krzysztofa Duszkiewicza – zastępcę prezydenta Legnicy, radnych miejskich oraz artystów z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

„Patrz prosto w ekran” – tak przewrotnie można rozwinąć tytuł wystawy („Patrz prosto w oczy”), prace obojga artystów związane są z przesytem treści – obrazów i wiadomości – przede wszystkim w mediach.

Hubert Bujak na wystawie prezentuje obrazy, dla których, oprócz przesytu, impulsem do powstania jest też ciągłe poszukiwanie tego jedynego, wyjątkowego, ważnego obrazu, który zatrzyma jego oko na dłużej. Prace artysty w większości zostały przedstawione jako jedna instalacja (składająca się z 49 obrazów), która nie tylko tworzy malarską opowieść, ale także nasuwa skojarzenie z instagramowym interfejsem.

Anna Bujak zaprezentowała instalacje artystyczne, do powstania których punktem wyjścia były wydarzenia ze świata. Artystka odwołuje się do aktualnych i głośnych medialnie spraw, jak np. zagadnień z obszaru sztucznej inteligencji, czy globalnego ocieplenia.

Wystawa „Patrz prosto w oczy” pokazuje wielką wrażliwość artystów i ich zaangażowanie w otaczającą rzeczywistość. Prezentowane prace wywołują refleksję na temat współczesnych mediów, przeładowania obrazami i poruszają tematy ważne dla współczesnego odbiorcy.

Otwarcie wystawy „Patrz prosto w oczy” to nie koniec piątkowego wieczoru w Galerii Sztuki.

W Galerii RING odbył się wernisaż retrospektywnej wystawy Małgorzaty Korenkiewicz. „Ogród Hesperyd” to przekrój ponad 30 lat pracy artystki. Możemy na niej zobaczyć zachowane przez malarkę prace stworzone zaraz po studiach (dyplom w 1994). Większość obrazów pochodzi jednak z najnowszego cyklu pełnego symbolizmu, w którym mitologia przeplata się ze współczesnymi symbolami. Dobrą okazją na rozmowę o twórczości artystki będzie oprowadzanie kuratorskie 15 marca, na które zaprasza Galeria Sztuki. Wstęp na spotkanie wolny.

Zachęcamy do odwiedzenia wystaw, które trwają do 17.03.2023 w Galerii Sztuki, Pl. Katedralny 1 oraz Galerii RING, Rynek 12. Galerie otwarte są od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 18:00, wstęp na ekspozycje wolny.

Więcej informacji na stronie Galerii Sztuki: https://galeria.legnica.eu/

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 163 dni temu dnia 06/02/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 6, 2024 @ 3:39 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

KWADRAT_BANER_oprowadzanieEMPATIA

W piątek pożegnanie ze Srebrem w Galerii Sztuki

Read More →