Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Polskie Zapusty z Zespołem Pieśni i Tańca Legnica

Przez   /   05/02/2024  /   No Comments

Końcówka karnawału przede wszystkim kojarzy się z dobrą zabawą. Z tej okazji zapraszamy na koncert zatytułowany Polskie Zapusty: “Czas Tańców, Hulanek, Swawoli” z Zespołem Pieśni i Tańca “Legnica”, który odbędzie się w niedzielę, 11 lutego, o godzinie 17 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej (wejście od ulicy Ojców Zbigniewa i Michała). Bilety w cenie 20 złotych (dorośli) oraz 10 złotych (dzieci) do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36).

Podczas koncertu wystąpią wszystkie grupy wiekowe Zespołu: od dzieci w wieku przedszkolnym, przez młodzież, po dorosłych. Jak zawsze ważnym elementem występu “Legnicy” będzie choreografia – w repertuarze pojawią się tańce żywieckie, wielkopolskie, górnośląskie oraz krakowiak. Usłyszymy także regionalne piosenki wykonywane przez solistów oraz chór stworzony z grupy młodzieżowej. Muzykę wykona zaś 10-osobowa zespołowa kapela, która po raz pierwszy wystąpi w strojach krakowskich. Koncert poprowadzi i o zabawach ostatkowych opowie główna instruktorka ZPiT-u, Elżbieta Andrusieczko-Tor. Do zobaczenia!

Źródło: Legnickie Centrum Kultury

FOT. LEGNICKIE CENTRUM KULTURY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

nabytki5

Muzeum Miedzi w Legnicy chwali się nowymi nabytkami

Read More →