Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Partnerstwa Tematyczne Agendy Miejskiej Unii Europejskiej

Przez   /   16/08/2023  /   No Comments

Agenda miejska dla UE (UAEU) odpowiada na wyzwania miejskie poprzez tworzenie partnerstw między miastami, Komisją Europejską, innymi instytucjami i organami UE, rządami krajowymi i innymi zainteresowanymi stronami, takimi jak organizacje pozarządowe. Partnerstwa te opracowują plany działania, które przyczyniają się do realizacji trzech filarów UAEU: lepszych uregulowań prawnych, lepszego finansowania i lepszej wiedzy.

Pracę w ramach UAEU rozpoczynało 14 partnerstw tematycznych. Z czasem ta liczba zaczęła się rozszerzać, a w tym roku Agenda Miejska UE organizuje nabór do dwóch nowych sieci tematycznych dot. żywności i miast równości.

Partnerstwo Food

Partnerstwo zajmie się takimi tematami jak agroekologia, sprawiedliwość żywnościowa, dostęp do gruntów i zarządzanie terenami publicznymi, w celu przyczynienia się do rozwoju bardziej zrównoważonych i sprawiedliwych systemów żywnościowych. Podkreślać będzie znaczenie lokalizacji systemów żywnościowych, uwzględniania efektów zewnętrznych w cenach żywności oraz promowania zamówień publicznych na żywność lokalną i ekologiczną.

Partnerstwo Cities of Equality

Skupi się na włączaniu równości do głównego nurtu polityki wszystkich chronionych grup ludności w sposób przekrojowy. Celem jest nie tylko reagowanie na dyskryminację gdy ma ona miejsce, ale aktywnie tworzenie środowiska dla równości w naszych miastach. Narzędzia i polityki miejskie odgrywają kluczową rolę w tym procesie, ale wymagają aktualizacji w celu usunięcia barier i służenia wszystkim.

Zainteresowane miasta oraz inne organizacje mają możliwość aplikowania jako partnerzy lub koordynatorzy partnerstw do 29 września 2023 roku, do godziny 18:00.

Odsyłamy do stron oraz dokumentów informacyjnych wyjaśniających zasady kwalifikowalności, proces i kryteria wyboru, a także obowiązki każdej kategorii partnerów:

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 336 dni temu dnia 16/08/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 16, 2023 @ 9:07 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

child-4818426_1280

Szykują się ważne zmiany w opłatach za żłobki w Legnicy

Read More →