AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Oto kandydaci z poparciem KOD Legnica

Przez   /   03/04/2024  /   No Comments

Komitet Obrony Demokracji Legnica po raz kolejny zabrał głos, tym razem w sprawie wyborów samorządowych. W opublikowanym dziś stanowisku poleca uwadze wyborców pięć osób, które w niedzielę 7 kwietnia legniczanie odnajdą na kartach do głosowania. To Maciej Kupaj, Jarosław Rabczenko, Bogumiła Wszelaka,  Radosława Janowska-Lascar i Aleksandra Lesiak. Całą piątkę można było spotkać w ostatnich latach na demonstracjach w obronie wolności i praw obywatelskich.

Poniżej publikujemy stanowisko KOD Legnica.

KOD Legnica popiera kandydaturę Macieja Kupaja na prezydenta Legnicy, Jarosława Rabczenki na radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz Bogumiły Wszelakiej, Aleksandry Lesiak i Radosławy Janowskiej-Lascar na legnickie radne miejskie.

Maciej Kupaj to kandydat z dużym doświadczeniem samorządowym, pełen energii i inicjatywy, zawsze otwarty na sugestie mieszkańców i wytrwale walczący o ich interesy. Pełniąc obowiązki legnickiego radnego przez dwie kadencje (2014-2018 i 2018-2024), dał się poznać jako jeden z najpracowitszych członków Rady Miejskiej Legnicy. Tylko w ostatniej kadencji złożył prawie sto interpelacji, upominając się m.in. o ścieżki rowerowe, renowację placu zabaw w Parku Miejskim, montaż klimatyzacji w miejskich żłobkach, likwidację barier dla osób z niepełnosprawnościami. Poza aktywnym uczestnictwem w sesjach Rady pracował również w licznych komisjach: Budżetu i Finansów, Spraw Obywatelskich i Rodziny, Kapituły i Statutu, Skarg Wniosków i Petycji oraz w Komisji Rewizyjnej. Zasiadał też w Radzie Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Prowadzi działalność gospodarczą jako specjalista od pozyskiwania funduszy.

Jarosław Rabczenko działa w lokalnej polityce od dekady. Przez dwie kadencje (2014-2018 i 2018-2024) był radnym, i to jednym z najpracowitszych i najlepiej widocznych. Zasiadał w fotelu przewodniczącego Rady Miejskiej, był członkiem licznych komisji, szefował Klubowi Radnych Koalicji Obywatelskiej, dwukrotnie kandydował na prezydenta miasta (2014, 2018). Jest nie tylko doświadczonym i wytrawnym politykiem, ale i przedsiębiorcą. Zawodowo doradza gminom, powiatom i firmom, pozyskując dla nich środki unijne, co jest kompetencją bardzo przydatną dla lokalnego polityka i obiecującą dla jego wyborców. Fakt, że przydzielono mu pierwsze miejsce na liście, dowodzi, iż jego wiedza i umiejętności zostały docenione. Wierzymy, że jako przedstawiciel Legnicy w organie wojewódzkim będzie skutecznie pomagał rodzinnemu miastu w jego dynamicznym rozwoju i zwiąże je na nowo z regionem.

Bogumiła Wszelaka jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i plastyki, pracuje w Szkole Podstawowej nr 16. Aktywnie działa w legnickim oddziale Komitetu Obrony Demokracji. Była jedną z sygnatariuszek petycji nauczycieli, którzy w 2020 roku wzywali ówczesną opozycję do głębokiej reformy oświaty pogrążonej w kryzysie.

Radosława Janowska-Lascar jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracowała m.in. w ambasadzie polskiej w Bukareszcie, na Uniwersytecie Wrocławskim i Łódzkim. Jest lektorką języka rumuńskiego i tłumaczką przysięgłą, ale przede wszystkim przekłada na język polski rumuńskie powieści i sztuki teatralne, a na rumuński – dzieła autorów polskich (m.in. Hanny Krall, Pawła Huellego, Zbigniewa Herberta, Andrzeja Sapkowskiego). Jest członkinią Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Przekładane przez nią książki były nominowane do prestiżowych nagród. Działa również w Komitecie Obrony Demokracji i jako wolontariuszka WOŚP. Niezmordowanie pracowita, angażuje się w najrozmaitsze inicjatywy obywatelskie, przedkładając ponad wszystko interes społeczny.

Aleksandra Lesiak jest legnickim psychologiem, działa aktywnie w Komitecie Obrony Demokracji i Strajku Kobiet oraz Fundacji Raduga. Jest m.in. współautorką pomysłu na ustawioną w przestrzeni miasta choinką z rozbitymi bombkami (na znak przemocy domowej).

Udzielając poparcia tym pięciorgu kandydatom, jesteśmy głęboko przekonani, że będą oni z pożytkiem pracować dla naszej małej ojczyzny. Ich dotychczasowa działalność niezbicie udowodniła, że przede wszystkim liczy się dla nich wspólne dobro. Wierzymy, że dzięki nim Legnica stanie się miejscem pięknym, przyjaznym, atrakcyjnym – dobrym do życia, a wraz z nią będzie się rozwijać nasza mała ojczyzna – Dolny Śląsk, tak by stwarzać nowe możliwości mieszkańcom, przyciągać turystów, pielęgnować harmonię między dawnym a nowym, odnaleźć konieczną równowagę między naturą a ludzką cywilizacją.

Za Zarząd Grupy Lokalnej KOD Legnica                                                                                Legnica, 3 kwietnia 2024 r.

Robert Oksiński

Jacek Głomb

.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 16 dni temu dnia 03/04/2024
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 3, 2024 @ 9:18 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

437695941_3708052086142277_7610538367078606599_n

Nie tylko Legnica. Gdzie w niedzielę będzie dogrywka?

Read More →