Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

OSP objedzie gminę. Jedyna taka w Polsce defilada

Przez   /   31/10/2019  /   No Comments

Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada przez wszystkie miejscowości gminy Zagrodno przejedzie defilada pojazdów Ochotniczych Straży Pożarnych.

W defiladzie wezmą udział wszystkie jednostki OSP działające na terenie gminy: OSP Zagrodno, OSP Grodziec, OSP Olszanica, OSP Brochocin, OSP Radziechów oraz OSP Wojciechów. Należące do nich wozy bojowe zbiorą się pod urzędem gminy, a potem w zwartym szyku, na sygnale, z włączonymi światłami, udekorowane biało-czerwonymi flagami objadą wieś po wsi, aby uczcić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto przyjechać za nimi do Zagrodna na dalszą część obchodów 11 Listopada. Po defiladzie pojazdów, pod urzędem uformuje się korowód złożony ze strażaków-ochotników, członków drużyn młodzieżowych, mieszkańców i zaproszonych gości. Razem przemaszerują do kościoła parafialnego w Zagrodnie, gdzie zostanie odprawiona uroczysta msza święta za Ojczyznę. Po nabożeństwie na wszystkich czekać będzie kawa, herbata i słodki poczęstunek w świetlicy.
Pomysł na takie obchody Święta Niepodległości zrodził się spontanicznie rok temu. Drużyny OSP w krótkim czasie zdołałały się skrzyknąć i zamanifestować swój patriotyzm w oryginalny, niespotykany nigdzie indziej sposób. Ta oddolna inicjatywa strażaków tak bardzo zachwyciła mieszkańców i władze gminy, że tegoroczną defiladę ujęto w oficjalnym kalendarzu imprez. Trudno wyobrazić sobie 11 Listopada bez takiej atrakcji.

FOT. FACEBOOK/ OSP GRODZIEC

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

fundamenty-szubienicy-fot-maksym-mackiewicz

Złotoryja. Miasto szykuje szubienicę dla turystów

Read More →