Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Opowieść Wigilijna” po raz pierwszy w Teatrze Avatar

Przez   /   23/11/2023  /   No Comments

26 listopada o godzinie 17 legnicki Teatr Avatar zaprasza do swej siedziby (ul. Św. Piotra 14) na premierę nowego spektaklu świątecznego “Opowieść Wigilijna” na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa. Przy okazji po raz pierwszy będzie można też zobaczyć rozsuwaną kurtynę najnowszej sceny teatralnej w mieście.

Reżyserem spektaklu jest Kamil J. Przyboś, choreografią zajęła się Ada Pankowska-Michalczyk, a kostiumy przygotowała Katarzyna Pawarska. Przedstawienie jest przeznaczone dla dzieci od lat 6. Olga Pirecka-Oskwarek z Teatru Avatar poleca je jednak także dorosłym widzom:
- Prawdopodobnie nie ma osoby, która by nie znała ogólnej fabuły “Opowieści Wigilijnej” Charlesa Dickensa. Jednak nasza historia nie tylko zaprezentuje klasykę literatury w widowiskowej formie, ale pozwoli także wielopokoleniowej widowni posmakować odrobiny nostalgii swojej młodości. Spektakl opowiadany jest za pomocą przepięknych baśniowych choreografii w scenach, które legendarny skąpiec i malkontent — Ebenezer Scrooge — będzie musiał przeżyć, aby dotrzeć do wrażliwca, którego w sobie skrywał od tak dawna. Trzy Duchy: przeszłej, obecnej i przyszłej Wigilii oczarowują, bawią i przypominają Ebenezerowi, jak dużo szczęścia potrafią dawać rodzina i przyjaciele; i jaką pułapką jest wieczne dążenie do coraz większego bogactwa. Muzyka towarzyszy tutaj każdej scenie, przenosząc widza w odpowiednie czasy. Będzie można usłyszeć zarówno świąteczne evergreeny, jak również zapomniane skarby muzyki jazzowej, bluesowej czy soulowej. Bogactwo dźwięków, razem z olśniewającą choreografią zatopioną we wspaniałej grze świateł zabiorą Państwa w daleką podróż do krainy świątecznej baśni.
FOT. TEaTR AVATAR
    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Adam Włodarczyk_resize

Galeria Sztuki w Legnicy zapowiada kulturalny marzec

Read More →