Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Okradali altany. Policja ujęła włamywaczy z działek

Przez   /   20/11/2023  /   No Comments

Na gorącym uczynku wpadła para włamywaczy okradających altany. To recydywiści, znani już policji z podobnych przestępstw. Tym razem grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. 

Zatrzymania dokonali w minionym tygodniu policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. W nocy z czwartku na piątek dostali informację, że ktoś kręci się na terenie ogródków działkowych. Widoczne w ciemności błyski latarki mogły oznaczać, że to przestępcy, więc patrol zainteresował się zgłoszeniem.

I tak włamywacze – legniczanie w wieku 37 i 40 lat – zostali ujęci na gorącym uczynku. Na widok policjantów rzucili się do ucieczki, ale funkcjonariusze szybko ich dogonili i skuli kajdankami.

Włamywacze nie byli wybredni.  Zabierali z altan wszystko, co miało jakąkolwiek wartość, m.in. : kuchenkę elektryczną, grzejnik, siekierę,  przedłużacz…

- Sprawcy włamali się do 5 altan ogrodowych i przyczepy kempingowej – podsumowuje mł. asp. Anna Tersa z zespołu prasowego KMP w Legnicy. – Straty, jakie spowodowali zostaną dopiero ustalone przez właścicieli. Mężczyźni działali w warunkach recydywy, gdyż w przeszłości odbywali karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież z włamaniem popełnioną w warunkach powrotu do przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników i właścicieli ogródków działkowych, aby dokładnie zabezpieczyli zarówno drzwi jak i okna altany, a wszystkie wartościowe przedmioty, elektronarzędzia, urządzenia i dokumenty przechowali w bezpiecznym miejscu. W okresie jesienno-zimowym działki się wyludniają, co sprzyja przestępcom.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 240 dni temu dnia 20/11/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 20, 2023 @ 1:14 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vampire-5530776_1280

Amant z Ameryki rozpłynął się we mgle z 25 tys. zł

Read More →