basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

„Oddech przyszłości” – uczniowie myślą o ekologii

Przez   /   19/04/2019  /   No Comments

16 finalistów z 6 zespołów zaprezentowało swoje filmy na gali rozdania nagród konkursu Eko Gwiazda/edycja Jawor 2019. W sali im. Berthy Benz w Muzeum Regionalnym w Jaworze, główną nagrodę – weekendową wycieczkę do Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie – odebrali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy: Karolina Maślej i Damian Mejor, którzy pod opieką Pani Grażyny Maciak przygotowali film pt. „Breath of the future”. Inicjatorem konkursu jest Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Eko Gwiazda/edycja Jawor to konkurs ekologiczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów: jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego, który ma za zadanie propagowanie wśród młodzieży postaw proekologicznych. Zadaniem drugiej edycji konkursu było nakręcenie krótkiego filmu na temat sposobów poprawy jakości powietrza w regionie. Należało w nim uwzględnić informacje o niebezpiecznych związkach wydzielanych w procesie spalania odpadów i śmieci, ich wpływie na zdrowie ludzi oraz przedstawić alternatywne źródła energii.

– Nasz konkurs przyczynia się do podniesienia świadomości ekologicznej uczniów. Dzięki takim inicjatywom jak Eko Gwiazda uświadamiają sobie jak ważna jest troska o najbliższe otoczenie i czym grozi zanieczyszczenie środowiska. Jesteśmy wszyscy pod wrażeniem fantastycznych filmów i wiedzy tych młodych ludzi, do których w końcu należy przyszłość. – powiedziała dr Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektorka ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych MBMPL.

Do finału zakwalifikowało się 6 prac, spośród których jury w składzie: dr Andreas Schenkel – CEO; Thomas Kaiser – Dyrektor Produkcji, Montażu i Utrzymania Ruchu; Marta Kunecka – Specjalistka HR, czyli reprezentanci Mercedes-Benz Manufacturing Poland oraz Starosta Jaworski, Pani Aneta Kucharzyk, wybrało zwycięski film.

W wydarzeniu wzięli udział dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie – autorzy wyróżnionych prac, przedstawiciele powiatowych i lokalnych władz oraz organizatorzy. Nagrodę główną wręczyli laureatom: Stanisław Laskowski, Wicestarosta Jaworski, dr Andreas Schenkel oraz Marta Kunecka. Pozostali finaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Lista finalistów:

- „Powietrze naszym życiem”, Dawid Ignarski i Adrian Krasel pod opieką Pana Marcina Jankowskiego z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie,

- „Nie uciekaj, oddychaj”, Grzegorz Filipowski pod opieką Pani Jadwigi Kuczwary z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze,

- „Eko-VLOG”, Paulina Andryszak i Adrianna Kaszuba pod opieką Pana Dariusza Szojki z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze,

- „Nasze powietrze, zmieńmy na lepsze”, Przemysław Lipa i Dominika Kowalczyk pod opieką Pani Małgorzaty Marczyk z V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy,

- „ECOPowietrze”, Szymon Nispoń i Wiktor Czarny pod opieką Pana Marcina Jankowskiego z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie.

Dla wszystkich wyróżnionych w konkursie szkół przygotowano specjalne pojemniki na zużyte baterie. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Jaworski, Pani Aneta Kucharzyk.

Filmy finalistów można zobaczyć na stronie konkursu: www.jawor.ekogwiazda.pl/laureaci/

W przygotowanie dekoracji na wydarzenie włączyli się uczniowie klasy o profilu „Florysta” z Zespołu Szkół w Jaworze pod kierownictwem Pani Dyrektor Doroty Subocz, którzy stworzyli scenografię gali rozdania nagród – zielone instalacje z naturalnych roślin i materiałów.

Źródło: Mercedes-Benz Manufacturing Poland

FOT. MERCEDES-BENZ MANUFACTURING POLAND

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zg_polkowice_sieroszowice_pracodawca_przyjazny_pracownikom_1_

ZG Polkowice-Sieroszowice – przyjazny pracodawca

Read More →