Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

KGHM zamówił pluszaki według projektów dzieci

Przez   /   19/04/2019  /   No Comments

Wyjątkowa rodzina wielkanocnych maskotek: kurczaczek w jajku, sympatyczny zając i zielona, kwadratowa kura to pluszowe zabawki, które powstały w polskiej szwalni, na podstawie rysunków dzieci pracowników KGHM. Największą wartość dla miedziowego giganta, od początku istnienia Spółki, stanowią ludzie. Firma otacza opieką nie tylko swoich pracowników, ale także ich rodziny.

KGHM jest producentem miedzi i srebra, a działalność Polskiej Miedzi obejmuje dziś cały świat. Pozycja światowego lidera nie byłaby możliwa bez wiedzy, doświadczenia i zaangażowania pracowników. Spółka dba o ich rozwój i wspiera talenty, także wśród najmłodszych. Z okazji Świąt Wielkanocnych zorganizowano konkurs plastyczny dla dzieci pracowników. Zwycięskie rysunki posłużyły jako projekty świątecznych maskotek.

Spośród kilkudziesięciu prac, wykonanych różną techniką, wybrano trzy. Zwycięzcami zostali 6-letnia Julia Kalinowska, córka pracownika Huty Miedzi Legnica, 9-letni Aleksander Kłapkowski, syn górnika z ZG Polkowice-Sieroszowice i 12-letnia Inga Wasilewska, której mama pracuje w Hucie Miedzi Głogów. Wszystkie maskotki zostały uszyte przez lokalną firmę z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości.

- Projekt zielonej kury wykonany przez 9-letniego Olka trafił też na kartkę świąteczną KGHM. Jak widać, dialog społeczny prowadzimy szanując każdy głos i opinię – także najmłodszych – powiedziała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, Dyrektor Naczelny ds. Komunikacji KGHM.

Polska Miedź z dużym zaangażowaniem prowadzi procesy i projekty z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Bycie dobrym sąsiadem to dla KGHM m.in. odpowiedzialność za mieszkańców regionów, w których działa.

W imieniu Zarządu KGHM Polska Miedź S.A., Prezes Marcin Chludziński składa wszystkim Mieszkańcom Zagłębia Miedziowego życzenia spokojnych Świąt Wielkanocnych.

- Nadchodzi czas Świąt Wielkiej Nocy, Świąt Zmartwychwstania. To Święta wiary, nadziei i miłości, ale też przechodzenia od śmierci do życia. W imieniu zarządu, chciałbym Państwu życzyć tej wiary, nadziei i miłości, płynącej właśnie z tego wyjątkowego czasu. Wiary, że jest coś poza naszymi codziennymi krzątaninami, naszymi codziennymi sprawami. Wiary w to, że może być lepiej, czyli nadziei na lepsze jutro, na dobre życie, spełnienie Waszych marzeń. Miłości w Państwa rodzinach i w codziennych relacjach w ludźmi, bo im więcej wiary, nadziei i miłości, tym nasze życie będzie lepsze.

Źródło: KGHM

FOT. KGHM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

donut-1233096_1280

Pączek. Ile to kalorii i jak przeżyć tłusty czwartek

Read More →