AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Obie wieże zamku będą otwarte od 20 września

Przez   /   02/09/2013  /   No Comments

Prezydent z marszałkiem postanowili, że równocześnie udostępnią wieże w administrowanym przez siebie Zamku Piastowskim. Od 20 września wszyscy chętni będą mogli wejść zarówno na marszałkowską wieżę św. Piotra, jak i do miejskiej wieży św. Jadwigi z odrestaurowaną Zieloną Komnatą.

 

Udostępnienie wieży św. Piotra następuje później niż zapowiadał dyrektor Tomasz Szczytyński z Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Obiekt był gotowy do udostępnienia jeszcze w trakcie wakacji, zdecydowano się jednak poczekać, aż miasto zakończy remont w swojej części Zamku Piastowskiego.

Jak informuje Urząd Miejski w Legnicy, 30 sierpnia dokonano odbioru końcowego w wieży św. Jadwigi po prowadzonej od 2011 roku renowacji:

- Jesienią minionego roku dobiegły końca prace w części dotyczącej murów, elewacji, kamieniarki i dachu – przypomina Arkadiusz Rodak, rzecznik prezydenta Legnicy. – W tym roku została odrestaurowana Zielona Komnata. Całość będzie kosztowała około 1 mln 250 tys. zł. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 350 tys. zł. Kolejne 330 tysięcy to dofinansowanie z samorządu województwa. Pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2361 dni temu dnia 02/09/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 2, 2013 @ 9:55 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kghm

Złoża miedzi w Lubuskiem wymykają się KGHM?

Read More →