AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nowy film reżysera „Bogów” powstanie w Legnicy

Przez   /   26/07/2016  /   No Comments

Legnica jest miejscem, gdzie kręcono zdjęcia zarówno do wielu polskich, jak i zagranicznych produkcji. Już niedługo w naszym mieście po raz kolejny zagości ekipa filmowa.
Trwają bowiem prace nad nowym filmem reżysera „Bogów” – Łukasza Palkowskiego. Projekt opowiada historię związanego z Legnicą, mistrza świata w triathlonie. Podobnie jak „Bogowie”, jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Inspiracją dla twórców stało się życie Jerzego Górskiego – triathlonowego mistrza świata na dystansie Double Ironman w Huntsville (Alabama) w 1989 r. Droga Górskiego do międzynarodowych sukcesów prowadziła przez narkotyki, więzienia oraz szpitale i zakończyła się imponującym zwycięstwem nad samym sobą. Dziś polski „Ironman” nie tylko ma na koncie wymarzone sportowe laury, ale jest wzorem do naśladowania dla tysięcy ludzi, którym pomaga w walce z przeciwnościami – w sporcie i w życiu.
W projekcie biorą udział wybitni polscy filmowcy – poza Łukaszem Palkowskim („Bogowie”, „Rezerwat”) operator Piotr Sobociński („Drogówka”, „Róża”, „Układ zamknięty”, „Bogowie”), scenarzysta Maciej Karpiński („Różyczka”, „Córy szczęścia”, „W ukryciu”) i scenograf Marek Warszewski („Miasto 44”, „Karbala”).
Jak mówi reżyser Łukasz Palkowski, film to uniwersalna opowieść o upadku i odrodzeniu człowieka, który w walce o najwyższą stawkę wygrywa ze swoimi słabościami.
Projekt uzyskał wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W przeważającej większości zdjęcia do filmu kręcone będą w Legnicy. Miejsca, w których zagości ekipa, są obecnie na etapie uzgodnień. Wiadomo już jednak, że produkcja zainteresowana jest kręceniem zdjęć m.in. w budynku, gdzie jeszcze do niedana mieścił się Urząd Skarbowy.
Producenci szukają obecnie mieszkań w kamienicach do wynajęcia na potrzeby filmowe (1 lub 2 piętro), możliwie duże (powyżej 70 m), nieużytkowane, puste, w rejonie ulic Kartuskiej lub w innych rejonach miasta, przy w miarę spokojnej ulicy z widokiem na inne kamienice.
Zdjęcia rozpoczną się po wakacjach. Premiera filmu planowana jest na jesień 2017 roku.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1342 dni temu dnia 26/07/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 26, 2016 @ 9:11 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

virus-4937553_1920

Raport epidemiologiczny dla terenu LGOM

Read More →