BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Nowoczesne symulatory już wkrótce w legnickiej PWSZ

Przez   /   11/01/2021  /   No Comments

W ramach dostawy pomocy dydaktycznych i wyposażenia pracowni logistyki i transportu na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, firma SIM Factor dostarczyŁA symulator kolejowy dla maszynisty oraz symulator dla dyżurnego ruchu.

Symulator kolejowy typu SMART jest wyposażony w pulpit lokomotywy Newag 6DG, oprogramowanie symulacyjne wraz z biblioteką tras SIM Factor i stanowisko nauczyciela, a całość rozwiązania spełnia wymagania Urzędu Transportu Kolejowego.
Drugim symulatorem, którego realizację zakończymy do lutego 2021 roku, będzie symulator Dyżurnego Ruchu Kolejowego – SRK. W skład symulatora wejdzie pięć stanowisk (posterunków) oraz stanowiska nauczyciela. Całość rozwiązania oparta zostanie o obsługę wielotorowych posterunków oraz bocznic.
SIM Factor to producent oprogramowania symulacyjnego, symulatorów pojazdów oraz gier symulacyjnych. Jest to firma działająca w obszarze elektronicznej rozrywki oraz realistycznych symulatorów szkoleniowych. Posiada bogate doświadczenia w tworzeniu zaawansowanych trenażerów kolejowych wyposażonych w platformy ruchowe i fizyczne pulpity. Rozwiązania stosowane przez SIM Factor wspierają technologie rzeczywistości wirtualnej (Oculus Rift, HTC Vive), jak również zaawansowane kontrolery ruchowe (Perception Neuron).

Studia inżynierskie na kierunku Logistyka i transport przygotowują do pracy w branży Transport-Spedycja-Logistyka (TSL). Absolwent uzyskuje wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania i funkcjonowania procesów logistycznych oraz zdobywa kwalifikacje menedżera branży TSL.

Większość zajęć prowadzona jest w formie ćwiczeń warsztatów oraz laboratoriów, realizowanych w specjalistycznych pracowniach. Zajęcia przygotowujące do zawodu prowadzone są przez praktyków z branży TSL. Atutem jest ścisła współpraca Uczelni z otoczeniem, umożliwiająca odbywanie praktyk zawodowych oraz projektów inżynierskich, które stanowią kluczowy element kształcenia zawodowego. Ponadto studenci mogą poszerzać swoje zainteresowania w Kołach Naukowych funkcjonujących na Wydziale Nauk technicznych i Ekonomicznych.
Studia na kierunku Logistyka i transport trwają 7 semestrów (3,5 roku) i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Oferowane specjalności kształcenia to:

  • inżynieria systemów logistycznych i transportowych,
  • logistyka produkcji i dystrybucji,
  • organizacja i zarządzanie w transporcie kolejowym – specjalność objęta patronatem POL-MIEDŹ TRANS sp. z o o.

 

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

RYC. PWSZ im> WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 17 dni temu dnia 11/01/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 11, 2021 @ 10:32 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

12 Legnickie Prezentacje Edukacyjne - Instagram

Zaplanuj karierę na XII Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych w PWSZ

Read More →