AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nowe przedszkole w starostwie

Przez   /   30/10/2012  /   No Comments

“Miedziany Krasnalek”  – taką nazwę będzie nosić nowe niepubliczne przedszkole, które od grudnia rozpocznie działalność w budynku starostwa na placu Słowiańskim.  Jest już kadra. Umeblowane i wymalowane w żywe kolory pomieszczenia czekają na dzieci. W sobotę celebrowano  symboliczne przecięcie wstęgi.

“Miedziany Krasnalek” zajął miejsce po restauracji na parterze starostwa. Zniknął bar, a przestronna sala ze stolikami została podzielone ściankami działowymi na pokoje do zabawy.

Twórcy przedszkola wierzą w sukces. Jego gwarancją ma być wysoka jakość kształcenia, różnorodność zajęć i nowatorska formuła przedszkola, które łączy cechy placówki wychowawczej i placówki opiekuńczej. I fantastyczne położenie: w ścisłym centrum miasta, z łatwym dojazdem, w pobliżu Teatru Modrzejewskiej, Galerii Sztuki, Muzeum Miedzi, MCK i LCK, z którymi “Miedziany Krasnalek” chce współpracować.

FOT. ARCHIWUM PRZEDSZKOLA

W Legnicy jest 28 placówek przedszkolnych: prywatnych, publicznych, niepublicznych. I prawie 5 tysięcy dzieci w stosownym wieku. Rynek wciąż więc wydaje się nienasycony.

“Miedziany Krasnalek” jest przygotowany na przyjęcie 100 dzieci. Nabór wciąż trwa. Zainteresowanie rodziców jest duże. Pierwsze zajęcia odbędą się tu w grudniu.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 3156 dni temu dnia 30/10/2012
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 30, 2012 @ 2:08 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →