Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nowe mieszkania dla mieszkańców Polkowic

Przez   /   18/10/2019  /   No Comments

Trwa proces zasiedlania budynku komunalnego przy ul. Hubala 20ab. Zanim jednak lokatorzy wprowadzą się do swoich mieszkań, muszą dopełnić jeszcze kilka formalności.

– Zakończona została weryfikacja osób, którym przydzielono mieszkania ww. budynku. Jesteśmy w trakcie wydawania skierowań na podpisanie umów najmu w PPK – informuje Bożena Maciejowska, dyrektor Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i Mieszkaniowych.

– Jesteśmy już przygotowani do podpisywania umów najmu – informuje Grzegorz Kowalski, dyrektor Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. – Warunkiem podpisania umowy najmu jest wcześniejsze wpłacenie kaucji, która uzależniona jest od wysokości czynszu. Po uiszczeniu opłaty lokatorzy otrzymają klucze do mieszkań – dodaje.

Osoby, które znajdują się w nieco trudniejszej sytuacji finansowej, mogą wnioskować o rozłożenie kaucji na raty. W tym celu należy złożyć podanie zawierające opinię Ośrodka Pomocy Społecznej lub innych instytucji o sytuacji materialnej wnioskodawcy w Polkowickim Przedsiębiorstwie Komunalnym.

Obecnie trwa ponowna weryfikacja osób, które zostały zakwalifikowane do przydziału mieszkań w budynkach przy ul. Wojska Polskiego.

– Ponowna weryfikacja jest niezbędna, bowiem lista osób zakwalifikowanych została sporządzona jeszcze w ubiegłym roku – dodaje Bożena Maciejowska. – Przez ten czas sytuacje życiowe niektórych osób mogły ulec zmianie, co mogło wpłynąć na spełnienie kryteriów kwalifikujących do przydziału – zaznacza.

Pierwsi lokatorzy budynku przy ul. Wojska Polskiego 5a-e powinni się wprowadzić już na początku listopada br.

W odrobinę cierpliwości muszą się jeszcze uzbroić osoby, które dostały przydziały na mieszkania w budynku przy ul. Wojska Polskiego 3a-e. Na przełomie miesięcy października/listopada, powinno zostać uzyskane pozwolenie na użytkowanie. Jeśli tak się stanie, przyszli lokatorzy będą mogli się wprowadzić do mieszkań do końca listopada br.

Do zasiedlenia gotowe są również mieszkania przy ul. Jana Pawła II. Tu również konieczna jest weryfikacja osób, które wstępnie zostały zakwalifikowane do przydziału mieszkania.

Źródło: Urząd Miasta w Polkowicach

FOT. URZĄD MIASTA W POLKOWICACH

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 27 dni temu dnia 18/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 18, 2019 @ 7:14 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

moje-trzy-grosze-300x22411

Moje trzy grosze. Wywalone

Read More →