Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Notoryczny złodziej okradał mieszkania “na klamkę”

Przez   /   30/09/2019  /   No Comments

Najbliższe trzy miesiące za więziennymi kratami spędzi 25-letni mieszkaniec Legnicy. Zgromadzone przez legnickich policjantów materiały pozwoliły prokuraturze na przedstawienie mężczyźnie 39 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Notoryczny złodziej najczęściej wykorzystywał nieuwagę domowników i nie zamknięte na klucz drzwi. 

Funkcjonariusze od kilkunastu tygodni otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach i kradzieżach z włamaniem do mieszkań oraz kont bankowych. Policjanci ustalili, że sprawca często wykorzystywał nieuwagę domowników i nie zamknięte na klucz drzwi. Kradł głównie pieniądze, biżuterię, laptopy, tablety, telefony komórkowe, karty płatnicze i rzeczy przedstawiające jakąkolwiek wartość. Skradzionymi kartami płatniczymi mężczyzna robił zakupy w lokalnych sklepach, płacąc za nie kilkukrotnie zbliżeniowo. Starty jakie ponieśli pokrzywdzeni to kwota ponad 20 tys. złotych.

Pracujący nad sprawą kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przejrzeli zapisy z kamer monitoringów, dokładnie zapoznali się z metodami działania sprawcy i od razu wytypowali 25-letniego mieszkańca Legnicy. Mężczyzna kilka miesięcy temu opuścił zakład karny, w którym odbywał ponad 2-letnią karę pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze w minionym tygodniu zatrzymali podejrzanego legniczanina. Prokurator przedstawił 25-latkowi łącznie 39 zarzutów: kradzieży i kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy oraz wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i postanowił wobec mężczyzny zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Apelujemy do mieszkańców naszego miasta i powiatu legnickiego, aby pamiętali o zamykaniu drzwi na klucz nawet wtedy, kiedy jesteśmy na chwilę w mieszkaniu lub w domu. Zajęci domowymi obowiązkami w innych pomieszczeniach, częściach domu, możemy nie zauważyć, że ktoś nieproszony wszedł i ukradł naszą torebkę, portfel, komputer, biżuterię lub inne wartościowe przedmioty. Nie zostawiajmy też otwartych okien i drzwi balkonowych, kiedy nie ma nas w mieszkaniu lub domu. Ograniczmy sami do minimum ryzyko włamania lub kradzieży.

mł.asp. Jagoda Ekiert

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1664 dni temu dnia 30/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 30, 2019 @ 4:00 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

437695941_3708052086142277_7610538367078606599_n

Nie tylko Legnica. Gdzie w niedzielę będzie dogrywka?

Read More →